akonadi_vcard_resource - en to fr translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
fr: Fichier « vCard » de carnet d'adresses

en: Contact with uid '%1' not found.
fr: Impossible de trouver le contact comportant l'« UID » « %1 ».

en: Unable to open vCard file '%1'.
fr: Impossible d'ouvrir le fichier « vCard » %1.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
fr: Emplacement du fichier « vCard ».

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
fr: Afficher le nom.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
fr: Ne pas modifier les données actuelles du moteur.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
fr: Surveiller les modifications de fichiers.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
fr: Nom de fichier :
