akonadi_birthdays_resource - en to ga translation catalogue (11 entries)

en:  day |  days
ga[0]:  lá
ga[1]:  lá
ga[2]:  lá
ga[3]:  lá
ga[4]:  lá

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
ga: Meabhrúchán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
ga: Soc&raigh meabhrúchán

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ga: Scagaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
ga: &Scag de réir catagóirí

en: Birthdays & Anniversaries
ga: Laethanta Breithe agus Cothroim Lae

en: %1's birthday
ga: Lá Breithe %1

en: Birthday
ga: Lá Breithe

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
ga: Cothrom lae %1 agus %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
ga: Cothrom lae %1

en: Anniversary
ga: Cothrom Lae
