akonadi_vcarddir_resource - en to ga translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
ga: Comhadlann

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
ga: Ainm Comhadlainne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
ga: Cearta Rochtana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
ga: Inléite amháin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
ga: Tiúnadh

en: Contact with uid '%1' not found.
ga: Teagmháil le haitheantas '%1' gan aimsiú.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ga: Ná hathraigh na sonraí féin.

en:  minute |  minutes
ga[0]:  nóiméad
ga[1]:  nóiméad
ga[2]:  nóiméad
ga[3]:  nóiméad
ga[4]:  nóiméad
