akonadi_singlefile_resource - en to gl translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
gl: Configuración de directorio do recurso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
gl: Seleccione a configuración do directorio cuxo contido debería estar representado por este recurso.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
gl: Directorio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
gl: Nome do directorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
gl: &Directorio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
gl: Seleccione o directorio cuxo contido debería estar representado por este recurso. De non existir o directorio, crearase.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
gl: Dereitos de acceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
gl: Se o modo só para lectura estiver activado, non se escriben os cambios no directorio seleccionado arriba.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
gl: Se o modo só para lectura estiver activado, non se escriben os cambios no directorio seleccionado arriba. O modo só para lectura actívase automaticamente se non se ten acceso de escritura ao directorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
gl: Só lectura

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
gl: Axustes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
gl: As opcións desta páxina permiten cambiar os parámetros que manteñen o equilibrio entre seguridade dos datos e consistencia para o rendemento. En xeral, debería ter moito coidado ao cambiar cousas de aquí, os valores predeterminados son axeitados para case todas as circunstancias.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
gl: Atraso de garda automática:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
gl: Intervalo de garda automática (en minutos).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
gl: Seleccionar o intervalo de garda automática para os datos do recurso (en minutos).

en: No file selected.
gl: Non se seleccionou ningún ficheiro.

en: The resource not configured yet
gl: O recurso aínda non está configurado.

[ctx: @info:status]
en: Ready
gl: Listo

en: Could not create file '%1'.
gl: Non se puido crear o ficheiro «%1».

en: Could not read file '%1'
gl: Non se puido ler o ficheiro «%1».

en: Another download is still in progress.
gl: Hai outra descarga aínda en progreso.

en: Another file upload is still in progress.
gl: Hai outro envío dun ficheiro aínda en progreso.

en: Downloading remote file.
gl: Estase a descargar un ficheiro remoto.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
gl: Estase a intentar escribir nun ficheiro de só lectura: «%1».

en: No file specified.
gl: Non se especificou ningún ficheiro.

en: A download is still in progress.
gl: Hai outra descarga aínda en progreso.

en: Uploading cached file to remote location.
gl: Enviando o ficheiro gardado na caché a unha localización remota.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
gl: O ficheiro «%1» cambiouse no disco. Por precaución, creouse unha copia de seguranza do seu contido anterior en «%2».

en: Could not load file '%1'.
gl: Non se puido cargar o ficheiro «%1».

en: Could not save file '%1'.
gl: Non se puido gardar o ficheiro «%1».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
gl: Activar a &monitorización do ficheiro

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
gl: Estase a comprobar a información do ficheiro…
