akonadi_vcard_resource - en to gl translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
gl: Ficheiro do caderno de enderezos vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
gl: Non se atopou o contacto con identificador «%1».

en: Unable to open vCard file '%1'.
gl: Non se pode abrir o ficheiro vCard «%1».

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
gl: Ruta do ficheiro vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
gl: Nome para mostrar.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
gl: Non cambiar os datos reais da infraestrutura.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
gl: Monitorizar o ficheiro por se hai cambios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:
