akonadi_vcarddir_resource - en to gl translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
gl: Directorio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
gl: Nome do directorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Di&rectory:
gl: Di&rectorio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
gl: Seleccione o directorio cuxo contido debería representar este recurso. Se o directorio non existe, crearase.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
gl: Dereitos de acceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
gl: Só lectura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
gl: Se se activa o modo de só lectura os cambios non se escriben no directorio seleccionado. O modo de só lectura actívase automaticamente se non se ten acceso de escrita ao directorio.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
gl: Axustes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
gl: As opcións desta páxina permiten alterar os parámetros que equilibran a seguranza e a consistencia dos datos fronte ao rendemento do sistema. En xeral debería ter coidado ao cambiar calquera cousa aquí, na meirande parte dos casos os valores predeterminados deberían abondar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
gl: Demora no gardado automático:

en: Contact with uid '%1' not found.
gl: Non se atopou o contacto co uid "%1".

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
gl: Estase a intentar escribir nun directorio de só lectura: "%1".

en: Contacts Folder
gl: Cartafol dos contactos

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
gl: Ruta do directorio de vCard

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
gl: Intervalo de garda automática (en minutos).

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
gl: Non cambiar os datos reais da infraestrutura.

en:  minute |  minutes
gl[0]:  minuto
gl[1]:  minutos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path:
gl: Ruta:
