akonadi_mbox_resource - en to gl translation catalogue (37 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
gl[0]: (unha mensaxe marcada para eliminarse)
gl[1]: (%1 mensaxes marcadas para eliminárense)

en: Failed to fetch the collection.
gl: Non foi posíbel obter a colección.

en: Failed to load the mbox file
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de mbox

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
gl[0]: (A eliminar unha mensaxe)
gl[1]: (A eliminar %1 mensaxes)

en: Failed to compact the mbox file.
gl: Non foi posíbel compactar o ficheiro de mbox.

en: MBox file compacted.
gl: Compactouse o ficheiro de mBox.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style="font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O único xeito de retirar completamente unha mensaxe dun ficheiro mbox é retirala do propio ficheiro. Dado que esta pode ser unha operación moi cara, o recurso de mbox mantén unha lista das mensaxes eliminadas. De cando en vez estas mensaxes retíranse de verdade do ficheiro.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></ p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota</span>: A parte negativa é que se outro programa cambia o ficheiro xa non é posíbel confiar na lista de mensaxes eliminadas e as mensaxes eliminadas poden reaparecer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
gl: &Compactar agora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
gl: &Non compactar automaticamente nunca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
gl: C&ompactar cada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
gl: Configuración de MBox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style="font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccione un método para bloquear o ficheiro mbox cando se lean ou escriban datos no ficheiro.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota</span>: Nalgúns casos podería haber que instalar soporte lóxico adicional antes de poder usar o método.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
gl: Ficheiro de blo&queo de Procmail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
gl: Dotlock de &Mutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
gl: Dotlock de M&utt privilexiado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
gl: N&ingún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
gl: Ningún, o que se configura de maneira predeterminada, debería ser seguro na maioría dos casos. Porén, se tamén hai programas que non usen Akonadi que accedan ao ficheiro mbox configurado, haberá que definir un método de bloqueo axeitado. Lembre que, de ser o caso, o recurso e os demais programas teñen que usar todos o mesmo método de bloqueo.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
gl: Ficheiro MBox

en: Compact frequency
gl: Frecuencia da compactación

en: Lock method
gl: Método de bloqueo

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
gl: Non se configurou o mBox.

en: MBox not loaded.
gl: Non se cargou o mBox.

en: Failed to read message with uid '%1'.
gl: Non foi posíbel ler a mensaxe co uid «%1».

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
gl: Só se poden engadir mensaxes de correo ao recurso MBox.

en: Mail message not added to the MBox.
gl: Non se engadiu a mensaxe de correo ao MBox.

en: Could not fetch the collection: %1
gl: Non foi posíbel obter a colección: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
gl: Outro programa cambiou o ficheiro MBox. Fíxose unha copia do ficheiro novo e os cambios pendentes engadíronse a esa copia. Para evitar que isto ocorra, use o bloqueo e verifique que os programas que accedan ao mbox usen o mesmo método de bloqueo.

en: Failed to save mbox file to %1
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro de mbox en %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
gl: Non foi posíbel actualizar o elemento cambiado porque non se puido eliminar o elemento antigo. Razón: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
gl: Ruta do ficheiro mbox.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
gl: Nome visual.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
gl: Non cambiar os datos reais da infraestrutura.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
gl: Monitorizar os cambios que se fagan no ficheiro.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
gl: Actualizar o ficheiro periodicamente.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
gl: Intervalo de actualización automática en minutos.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
gl: Ficheiro de bloqueo

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
gl: Número de mensaxes eliminadas antes de que se inicie a súa supresión.
