akonadi_singlefile_resource - en to gl translation catalogue (44 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
gl: Configuración de cartafol do recurso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
gl: Seleccione a configuración do cartafol cuxo contido debería estar representado por este recurso.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
gl: Cartafol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
gl: Nome do cartafol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
gl: &Cartafol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
gl: Seleccione o cartafol cuxo contido debería estar representado por este recurso. De non existir o cartafol, crearase.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
gl: Dereitos de acceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
gl: Se o modo só para lectura estiver activado, non se escriben os cambios no cartafol seleccionado arriba.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
gl: Se o modo só para lectura estiver activado, non se escriben os cambios no cartafol seleccionado arriba. O modo só para lectura actívase automaticamente se non se ten acceso de escritura ao cartafol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
gl: Só lectura.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
gl: Axustes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
gl: As opcións desta páxina permiten cambiar os parámetros que manteñen o equilibrio entre seguridade dos datos e consistencia para o rendemento. En xeral, debería ter moito coidado ao cambiar cousas de aquí, os valores predeterminados son axeitados para case todas as circunstancias.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
gl: Atraso de garda automática:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
gl: Intervalo de garda automática (en minutos).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
gl: Seleccionar o intervalo de garda automática para os datos do recurso (en minutos).

en: No file selected.
gl: Non se seleccionou ningún ficheiro.

en: The resource not configured yet
gl: O recurso aínda non está configurado.

[ctx: @info:status]
en: Ready
gl: Listo.

en: Could not create file '%1'.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro «%1».

en: Could not read file '%1'
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro «%1».

en: Another download is still in progress.
gl: Hai outra descarga aínda en progreso.

en: Another file upload is still in progress.
gl: Hai outro envío dun ficheiro aínda en progreso.

en: Downloading remote file.
gl: Descargando un ficheiro remoto.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
gl: Intentando escribir nun ficheiro de só lectura: «%1».

en: No file specified.
gl: Non se indicou ningún ficheiro.

en: A download is still in progress.
gl: Hai outra descarga aínda en progreso.

en: Uploading cached file to remote location.
gl: Enviando o ficheiro gardado na caché a unha localización remota.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
gl: O ficheiro «%1» cambiouse no disco. Por precaución, creouse unha salvagarda do seu contido anterior en «%2».

en: Could not load file '%1'.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro «%1».

en: Could not save file '%1'.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro «%1».

en: Activities
gl: Actividades

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File or URL:
gl: Ficheiro ou URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a local file or a remote URL to download a file from. A new local file will be created if it doesn't exist.
gl: Seleccione un ficheiro local ou un URL remoto do que descargar un ficheiro. Crearase un novo ficheiro local se non existe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
gl: Nome visual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access or when displaying a calendar from remote URL.
gl: Cando o modo de só lectura está activado, non se escriben os cambios. O modo de só lectura actívase automaticamente cando o ficheiro seleccionado non permite acceso de escritura ou ao amosar un calendario dun URL remoto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Monitor for &changes
gl: Monitorizar os &cambios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible. Monitoring is not available for remote URLs.
gl: Ao activar a monitorización, os cambios que fagan outras aplicacións farán que se recargue o ficheiro. Crearanse salvagardas para evitar conflitos dentro do posíbel. Non se poden monitorizar URL remotos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PeriodicUpdate)
en: Automatically &update every
gl: Actualizar a&utomaticamente cada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_UpdatePeriod)
en:  minutes
gl:  minutos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, periodicUpdateLabel)
en: Periodically updates the file. Can be used when monitoring is not available (e.g. for remote calendars).
gl: Actualiza o ficheiro periodicamente. Pode usarse cando non se pode monitorizar (p. ex. con calendarios remotos).

[ctx: @info:tooltip]
en: A file path or URL containing the calendar file. Once created, this location cannot be modified.
gl: A ruta ou URL dun ficheiro de calendario. Unha vez creado, a localización non pode modificarse.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the path or URL to a file containing a valid calendar file. <para><note> Unfortunately, this path cannot be changed once the resource is created. To change the location, delete this resource and then create a new one with the updated path.</note></para>
gl: Insira a ruta ou URL dun ficheiro de calendario válido.<para><note> Por desgraza, a ruta non pode cambiarse unha vez creado o recurso. Para cambiar a localización, elimine o recurso e cree un novo coa ruta actualizada.</note></para>

[ctx: @info:status]
en: Checking file information…
gl: Comprobando a información do ficheiro…
