kdepim-runtime - en to he translation catalogue (36 entries)

[ctx: @info:status]
en: Empty account configuration
he: הגדרות חשבון EteSync

[ctx: @info:status]
en: Etebase error when initializing client: %1
he: שגיאת Etebase באתחול הלקוח: %1

[ctx: @info:status]
en: Unable to read password: %1
he: לא ניתן לקרוא את הסיסמה: %1

[ctx: @info:status]
en: Could not get etebase account from cache
he: לא ניתן למשוך חשבון etebase (מסד נתונים) מזיכרון המטמון

en: EteSync Resource
he: שגיאת EteSync

en: EteSync Account
he: חשבון EteSync

en: Temporary server error
he: שגיאת שרת זמנית

en: You do not have permission to perform this action.
he: אין לך הרשאה לבצע את הפעולה הזאת.

en: Permission denied
he: ההרשאה נדחתה

en: A server error occurred.
he: אירעה שגיאת שרת.

en: Server error
he: שגיאת שרת

en: Your EteSync credentials were changed. Please click OK to re-enter your credentials.
he: פרטי הגישה שלך ל־EteSync השתנו. נא ללחוץ על אישור כדי למלא את פרטי הגישה שלך מחדש.

en: Credentials Changed
he: פרטי הגישה השתנו

en: Your EteSync credentials were changed or are missing.
he: פרטי הגישה שלך ל־EteSync השתנו או שהם חסרים.

en: Cannot retrieve items - account is null
he: לא ניתן למשוך פריטים - החשבון ריק

en: Could not get etesyncCollection from cache '%1'
he: לא ניתן למשוך etesyncCollection (אוסף) מזיכרון המטמון ‚%1’

en: Could not create new etesyncItem '%1'
he: לא ניתן ליצור etesyncItem (פריט) חדש %1

en: Could not get etesyncItem from cache '%1'
he: לא ניתן למשוך etesyncItem (פריט) מזיכרון המטמון ‚%1’

en: Could not create new etesyncCollection
he: לא ניתן ליצור etesyncCollection (אוסף) חדש

en: Something went wrong
he: משהו השתבש

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
he: כתובת שרת

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the EteSync server, should be something like https://myserver.org/
he: כתובת שרת ה־EteSync, אמורה להיות משהו כמו https://myserver.org/‎

[ctx: the username to login on server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
he: שם משתמש

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the EteSync server
he: שם המשתמש שמשמש להיכנס לשרת ה־EteSync

note: i18n: ectx: label, entry (BasePath), group (General)
en: Path to base directory
he: נתיב לתיקיית הבסיס

[ctx: @title:window]
en: EteSync configuration wizard
he: אשף הגדרת EteSync

en: Login Credentials
he: פרטי גישה

en: Enter your credentials to login to the EteSync server
he: נא למלא את פרטי הגישה שלך כדי להיכנס לשרת EteSync

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Password:
he: סיסמה:

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Server:
he: שרת:

en: 🛈 The password field is empty because EteSync does not store it for security reasons.
he: 🛈 שדה הסיסמה ריק כיוון ש־EteSync לא מאחסן אותו מטעמי אבטחת מידע.

en: Please ensure that the server URL is correct. The URL should start with http:// or https://.
he: נא לוודא שכתובת השרת נכונה. הכתובת אמורה להיפתח ב־http://‎ או ב־https://‎.

en: Could not connect to the server. Please ensure that the server URL is correct.
he: לא ניתן להתחבר לשרת. נא לוודא שכתובת השרת נכונה.

en: EteSync server not found. Please ensure that the server URL is correct.
he: לא נמצא שרת EteSync. נא לוודא שכתובת השרת נכונה.
