kdepim-runtime - en to he translation catalogue (12 entries)

en: %v day | %v days
he[0]: יום
he[1]: יומיים
he[2]: %v יום
he[3]: %v ימים

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
he: תזכורת

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
he: הגדרת &תזכורת

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
he: להזכיר ל&פני האירוע:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
he: סינון

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
he: סינון לפי &קטגוריות

en: Birthdays & Anniversaries
he: ימי הולדת וימי נישואין

en: %1's birthday
he: יום ההולדת של %1

en: Birthday
he: יום הולדת

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
he: יום הנישואין של %1 עם %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
he: יום הנישואין של %1

en: Anniversary
he: יום נישואין
