kdepim-runtime - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Enter the http or https URL to your Open-Xchange installation here.
he: נא למלא כאן את כתובת ה־http או ה־https של התקנת ה־Open-Xchange שלך

en: Enter the username of your Open-Xchange account here.
he: נא למלא כאן את שם המשתמש של חשבון ה־Open-Xchange שלך.

en: Enter the password of your Open-Xchange account here.
he: נא למלא כאן את הסיסמה של חשבון ה־Open-Xchange שלך.

en: Unable to connect: %1
he: לא ניתן להתחבר: %1

[ctx: @title:window]
en: Connection error
he: שגיאת חיבור

en: Tested connection successfully.
he: החיבור נבדק בהצלחה.

[ctx: @title:window]
en: Connection success
he: החיבור הצליח

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BaseUrl)
en: Server URL:
he: כתובת השרת:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl) i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Open-Xchange server, should be something like https://myserver.org/
he: כתובת שרת ה־Open-Xchange, אמורה להיות משהו כמו https://myserver.org/‎

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Username)
en: Username:
he: שם משתמש:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Username) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username) i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Open-Xchange server
he: שם המשתמש שמשמש להיכנס לשרת ה־Open-Xchange

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: Password:
he: סיסמה:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Password) i18n: ectx: tooltip, entry (Password), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Password), group (General)
en: The password that is used to log into the Open-Xchange server
he: הסיסמה שמשמשת להיכנס לשרת ה־Open-Xchange

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkConnectionButton)
en: Test Connection…
he: בדיקת החיבור…

en: Private Folder
he: תיקייה פרטית

en: Public Folder
he: תיקייה ציבורית

en: Shared Folder
he: תיקייה משותפת

en: System Folder
he: תיקיית מערכת

en: Unable to connect to server
he: לא ניתן להתחבר לשרת

en: The object was edited by another participant in the meantime. Please check.
he: הפריט נערך בינתיים על ידי משתתף אחר. נא לבדוק.

en: Object not found. Maybe it was deleted by another participant in the meantime.
he: הפריט לא נמצא. אולי הוא נמחק בינתיים על ידי משתתף אחר.

en: You don't have the permission to perform this action on this object.
he: אין לך הרשאה לבצע את הפעולה הזאת על הפריט הזה.

en: A conflict detected. Please check if there are other objects in conflict with this one.
he: התגלתה סתירה. נא לבדוק אם יש פריטים נוספים שסותרים את הפריט הזה.

en: A mandatory data field is missing. Please check. Otherwise contact your administrator.
he: חסר שדה נתונים מחייב. נא לבדוק. בכל מקרה אחר יש ליצור קשר עם הנהלת המערכת שלך.

en: An appointment conflict detected.
    Please check if there are other appointments in conflict with this one.
he: התגלתה סתירת פגישות.
    נא לבדוק אם יש פגישות נוספות שסותרות את הפגישה הזאת.

en: Internal server error. Please contact your administrator.
he: שגיאת שרת פנימית. נא ליצור קשר עם ההנהלה שלך.

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
he: כתובת שרת

[ctx: the username to login on server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
he: שם משתמש

note: i18n: ectx: label, entry (Password), group (General)
en: Password
he: סיסמה

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncrementalUpdates), group (General)
en: Use incremental updates
he: להשתמש בעדכונים מצטברים

note: i18n: ectx: tooltip, entry (UseIncrementalUpdates), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncrementalUpdates), group (General)
en: Use incremental updates instead of reloading all data from the server each time
he: להשתמש בעדכונים מצטברים במקום לטעון את הנתונים מהשרת כל פעם מחדש
