kdepim-runtime - en to ia translation catalogue (27 entries)

en: Failed to retrieve birthday calendar
ia: Falleva a recuperar calendario de anniversario de nativitate

en: Failed to parse birthday calendar
ia: Falleva a analysar calendario de anniversarios

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account
ia: Conto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginStatusLbl)
en: Login status: unknown
ia: Stato de accesso (login): incognite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loginBtn)
en: Login with Facebook
ia: Accesso (Login) con Facebook

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logoutBtn)
en: Logout
ia: Clausura de session

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reminders
ia: Mementos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendingReminderChkBox)
en: Show reminders for events I'm attending
ia: Monstra mementos per eventos ubi io es participante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, maybeAttendingReminderChkBox)
en: Show reminders for events I may be attending
ia: Monstra mementos per eventos ubi io pote esser participante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAttendingReminderChkBox)
en: Show reminders for events I'm not attending
ia: Monstra mementos per eventos ubi io non es participante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notRespondedReminderChkBox)
en: Show reminders for events I have not responded to
ia: Monstra mementos per eventos al qual io non ha respondite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, birthdayReminderChkBox)
en: Show reminders for friends' birthdays
ia: Monstra mementos per anniversarios e nativitate de amicos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show event reminders
ia: Monstra mementos de evento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: hour(s) before
ia: hora(s) ante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Show birthday reminders
ia: Monstra mementos de anniversario de nativitate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: day(s) before
ia: die(s) ante

en: Checking login status...
ia: Verificante le stato de accesso (login) ...

en: Not logged in
ia: Non accedeva

en: Logged in as <b>%1</b>
ia: Accedite como <b>%1</b>

en: Invalid response from server: JSON parsing error
ia: Responsa invalide ex servitor: error de analysar de JSON

en: Events I'm Attending
ia: Eventos ubi io es participante

en: Events I'm not Attending
ia: Eventos ubi io non es participante

en: Events I May Be Attending
ia: Eventos ubi io forsan essera participante

en: Events I have not Responded To
ia: Eventos al quales io non ha respondite

en: Friends' Birthdays
ia: Annversarios de amicos

en: Failed to open KWallet
ia: Falleva a aperir KWallet

en: Failed to obtain access token from Facebook
ia: Falleva a obtener indicio (token) de accesso ex Facebook
