kdepim-runtime - en to ia translation catalogue (175 entries)

en: Incorrect email address
ia: Incorrecte adresse de E-Posta

en: Exchange protocol information not found
ia: Information de protocollo de Exchange non trovate

[ctx: @info]
en: InTune credentials for the Microsoft Exchange account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ia: Credentiales de Microsoft  InTune per le conto de Micsoroft Exchange  <b>%1</b> non es plus valide. Tu necessita authenticar per continuar a usar lo.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain InTune credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ia: Falleva a obtener credentiales de InTunes per conto de Microsoft Exchange <b>%1</b>, Pro favor actualisa lo in le pagina de preferentia de conto.

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ia: Credentiales de Microsoft  Exchange per le conto <b>%1</b> non es plus valide. Tu necessita authenticar per continuar a usar lo.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ia: Falleva a obtener credentiales per conto de Microsoft Exchange <b>%1</b>, Pro favor actualisa lo in le pagina de preferentia de conto.

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
ia: Le nomine de usator/contrasigno per le conto de Microsoft Exchange EWS <b>%1</b> non es valide.Pro favor actualisa lo in le pagina de preferentias de conto.

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
ia: Configuration de Microsoft Exchange

en: PEM file
ia: File PEM

[ctx: User Agent]
en: Custom
ia: Personalisate

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
ia: Ressource de Akonadi per Microsoft Exchange Web Services (EWS)

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
ia: Distribuite sub le Licentia GNU General Public Version 2.o o plu nove.

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
ia: Autodiscovery (discoperta automatic) falleva

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
ia: Connexion fallite

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
ia: Fallite

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
ia: Incognite

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ia: Autodiscovery (discoperta automatic) falleva. Isto pote esser causate per parametros incorrecte. Tu ancora vole salveguardar tu preferentias?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
ia: Autodiscovery (discoperta automatic)  de servitor Exchange

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ia: Falleva a connecter a Exchange.  Isto poteva esser causate per parametros incorrecte. Tu vole ancora salveguardar tu preferentias?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server connection
ia: Connexion de servitor Exchange

en: Connection failed
ia: Connexion fallite

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Configuration
ia: Configuration de EWS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
ia: Information de conto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
ia: Nomine de conto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, accountName)
en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
ia: Isto es le nomine de conto que apparera in omne applicationes de Akonadi

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
ia: E-posta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Email)
en: The e-mail address of this account
ia: Le adresse de e-posta de iste conto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Habilita authentication traditional de nomine de usator contra le servitor Exchange. Isto include methodos como Basic, NTLM o Kerberos.</p><p>Iste methodo de authentication es considerate esser aliquanto obsolescente e es per lo plus usate per installationes plus parve on-premise de Exchange e instantias hospitate de Office 365, ubi le amministration ha seligite habilitar lo. </p></body></html>

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
ia: Nomine de &usator/contrasigno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Permitte specificar un dominio de Active Directory per le usator.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Il ha un subtil differentia inter  &quot;domnio vacue&quot; e &quot;nulle-dominio&quot;.</p><p>Con un dominio vacue (Quadrato de Dominio marcate, dominio vacue in quadrato de edit) l ressource de EWS passara le usator con un dominio explicitemente vacue (&quot;\username&quot;).</p><p>Con nulle dominio fixate (Quadrato de Domain mundate) le nomine de usator essera passate sin le dominio (&quot;username&quot;) , le qualcausara que le servitor fixa le dominio a illo predefinite con le qual es configurate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
ia: Dominio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Domain)
en: The Active Directory domain the user belongs to.
ia: Le dominio de Active Directory al qual le usator pertine.

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
ia: Nomine de usator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ia: Contrasigno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Le contrasigno usate per authenticar se al servitor Exchange.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Isto pote esser lassate vacue quando on usa authentication de Kerberos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username)
en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Le nomine de usator usate per authenticar se al servitor Exchange.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Isto pote esser lassate vacue quando onusa authentication de Kerberos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kerberosNoteLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Nomine de usator e contrasigno non es necessari (pote esser vacue) quando Kerberos es propriemente configurate sur tu systema.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Habilita authentication plus moderne e plus forte basate sur OAuth2.</p><p>Iste typo de authentication aperira un pagina web fornite de organisation, ubi le usator essera capace a insertar information de authentication, qui anque pote includer authentication multifactor in forma de contrasignos de un sol vice generate per indicios.</p><p>Iste methodo es supertoto usate per instantias de Office 365 hospitate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authInTuneRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables authentication using Microsoft InTune MDM software. This is required in many corporate environments, which mandate strong authentication using device credentials and thereby require the system to be joined to the organization and managed using InTune.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Habilita authentication usante software InTune MDM de Microsoft. Isto es requirite in multe ambientes de interprisa, le qual ha mandate authentication forte usante credentiales de dispositivo e dunque require que le systema es  juncte al organization e gerite usante InTune.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ewsSettingsGroupBox)
en: EWS Settings
ia: Preferentias de EWS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverUrlLabel)
en: EWS URL:
ia: URL de EWS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl)
en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
ia: Le URL de servitor Microsoft Exchange usate a inviar requestas de EWS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery)
en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Tentativas a discoperir le adresse de servitor de Microsoft Exchange pertinente al adresse de e-posta fornite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery) i18n: ectx: label, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Server Autodiscovery
ia: Autodiscovery (Discoperta automatic)  de Servitor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodiscoverButton)
en: Perform
ia: Exequer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, tryConnectButton)
en: Try connect
ia: Essaya connecter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Authentiction de Clave Private(PKey) es usate como un passo de authentication additional a authentication basate sur OAuth2. Illo usa un certificato X.509 e un clave private que identifica un dispositivo digne de fide, que esseva juncte al directorio de Azure usante un  Workplace Join.</p><p>Alcun amministratores pote usar obligaruso de authentication PKey quando connectente a Office 365 ex foras de rete de compania. In altere casos, quando authentication a multi-factor es configurate, usar le authentication PKey pote satisfacer  exigentias per authentication forte, in le qual caso insertar le codice MFA non  es requirite.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
ia: Authentication de clave private (PKey) (Office 365)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
ia: Certificato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
ia: Clave private:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
ia: Contrasigno de clave:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
ia: Subscriptiones

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
ia: Avantiate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
ia: Recuperar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Periodicamente demanda eventos de nove cambio de elemento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: Po&ll for new messages
ia: &Obtene nove messages

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
ia:  minutas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pollIntervalLabel)
en: Interval
ia: Intervallo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Notifications  de streaming (fluer) se comporta similemente al modo de pulsar (push) - un connexion es mantenite vive e motiifctiones re cambiamentos de elemento es livrate instantaneemente.</p><p><br/></p><p>Iste option require servitor Exchange version 2010 SP1 o plus recente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: &Use streaming notifications
ia: &Usa notificationes de streaming

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Per definition KDE usa le authentication minus  secure NTLMv1. Habilitar isto causara que essera usate le protocollo plus  secure NTLMv2 .</p><p>Alcun servitores Microsoft Exchange plus nove es configurate a permitter solmente authentication NTLMv2. In tal caso iste option debe esser habilitate per poter connecter con successo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: Enable NTLMv2
ia: Habilita NTLMy2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
ia: <html><head/><body><p>Alcun organizationes restringe accesso a postar solmente a clientes approvate, tal como Microsoft Outlook. Sur le latere servitor isto es implementate per analysar le catena Usator-Agente e solmente permitter un lista de clientes approvate.</p><p>Iste arrangiamento permitte emular alcun ben cognoscite clientes assi como provider un stringa de Usator-Agente personalisate. </p><p>Pro favor tu es advertite que derivar politicas de compania pote resultar in consequentias personal.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: Use custo&m User Agent
ia: Usa Agente de Usator &personalisate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clearSyncStateGroupBox)
en: Clear Synchronization State
ia: Netta stato de Synchronisation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clearSyncStateLabel)
en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
ia: Refixa stato de synchrinusation inter Exchange e Akonadi. Usa in caso alcun elementos o dossier non es monstrante malgrado existente in Exchange.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderTreeSyncStateButton)
en: Clear Folder Tree State
ia: Munde Stato de Arbore de Dossier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderItemSyncStateButton)
en: Clear Folder Item State
ia: Munde Stato de Elemento de Dossier

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statusTab)
en: Status
ia: Stato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverStatusGroupBox)
en: Server Status
ia: Stato de servitor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusLabel)
en: Status:
ia: Stato:

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
ia: Incognite

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
ia: Incognite

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
ia: A proposito

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
ia: Falleva a processar requesta de recuperar elementos.

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
ia: Falleva a recuperare elementos

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
ia: Falleva a recuperare elementos - incorrecte numero de responsas

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
ia: Falleva a recuperare elementos- non trovava elemento de Akonadi per elemento  %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
ia: Falleva a recuperare elementos- typo de elemento incognite per elemento  %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
ia: Falleva a trovar carga utile de elemento

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
ia: Recuperante lista de elemento %1

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
ia: Recuperante lista de elemento %1 (%2 elementos)

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
ia: Recuperante %1 elementos...

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
ia: Configuration de Microsoft Exchange Mail Transport

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Mail Transport Configuration
ia: Configuration de EWS Mail Transport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recourceLabel)
en: Parent Exchange account:
ia: Conto de Exchange de genitor:

en: Unable to connect to master EWS resource
ia: Incapace a connecter a ressource de EWS  master (maestro)

note: i18n: ectx: label, entry (EwsResource), group (General)
en: Ews Resource
ia: Ressource de EWS

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EwsResource), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (EwsResource), group (General)
en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
ia: Le nomine del Resource EWS genitor a usar quando on invia posta

en: Cancel
ia: Cancella

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery…
ia: Executante autodiscovery (discoperta automatic) de servitor Microsoft Exchange ...

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
ia: Connectente a Exchange

en: Connecting to Microsoft Exchange server…
ia: Connectente a servitor Microsoft Exchange Server...

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
ia: Connectente a servitor Exchange

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
ia: Incapace a connecter a servitor Exchange

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
ia: Id de dossier radice  non cognoscite.

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
ia: Recuperante arbore de collection

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
ia: Recuperante elementos

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
ia: Falleva a recuperare elementos - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
ia: Falleva a recuperar dossieres - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
ia: Falleva a processar requesta de recuperar dossieres

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
ia: Invalide objecto de labor de requesta incremental de recuperar dossieres

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
ia: Typo de elemento non supportate per cambiar

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
ia: Actualisante marcas (flags) de elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
ia: Falleva a processar requesta de actualisar marcas (flags) de elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
ia: Falleva a actualisar marcas (flags) de elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
ia: Fallev a processar request de actualisar elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
ia: Falleva a actualisar elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
ia: Falleva a processar requesta de mover elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
ia: Falleva a mover elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
ia: Falleva a mover elemento - numero invalide de responsas recipite ab servitor

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
ia: Falleva a processar requesta de deler elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
ia: Falleva a deler elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
ia: Falleva a deler elemento - numero invalide de responsas recipite ab servitor

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
ia: Typo de elemento non supportate per creation

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
ia: Falleva a processare requesta de crear elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
ia: Falleva a crear elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
ia: Falleva a adder collection - nn pote determinar typo de dossier de EWS

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
ia: Falleva a processar requesta de crear dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
ia: Falleva a crear dossier - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
ia: Falleva a crear dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
ia: Falleva a processar requesta de mver dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
ia: Falleva a mover dossier - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
ia: Falleva a mover dossier - numero invalide de responsas recipite ab servitor

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
ia: Falleva a mover dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
ia: Falleva a processar requesta de actualisar dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
ia: Falleva a actualisar dossier - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
ia: Fallevaa actualisar dossier - numero invalidede responsas recipite ab servitor

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
ia: Falleva  a actualisar dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
ia: Falleva a processar de deler dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
ia: falleva a deler dossier - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
ia: Il falleva a deler dossier

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
ia: Falleva a processar requesta de inviar elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
ia: Falleva a inviar elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
ia: Numero invalide de responsas recipite ab servitor

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
ia: Actualisante etiquettas de elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
ia: Falleva a processar requesta de actualisation de etiquettas de elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
ia: Falleva a actualisar etiquettas de elemento - error interne

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
ia: Falleva a processar requesta de actualisar etiquetta global

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
ia: Falleva a processar requesta de recuperar etiquettas global

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
ia: Authentica

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
ia: Authentication falleva

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
ia: Preste

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
ia: URL de servitor

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
ia: Le URL del Servitor Microsoft Exchange,  deberea esser alcun cosa como https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
ia: Nomine usator

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
ia: Le nomine de usator que es usate pro acceder al servitor de Microsoft Exchange

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
ia: Dominio

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Domain), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Domain), group (General)
en: The Active Directory domain the user belongs to
ia: Le dominio de Active Directory al qual le usator pertine.

note: i18n: ectx: label, entry (HasDomain), group (General)
en: Use a domain name during authentication
ia: Us un nomine de dominio durante authenticatin

[ctx: Account e-mail address]
note: i18n: ectx: label, entry (Email), group (General)
en: E-mail
ia: E-Posta

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Email), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Email), group (General)
en: The primary e-mail address of this account
ia: Le adresse de e-posta primari de iste conto

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempt to automatically discover Exchange server address
ia: tentativa de discoperir automaticmente adresse de servitor de Exchange

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
ia: Tentativas a discoperir le adresse de servitor de Microsoft Exchange pertinente al adresse de e-posta fornite.

note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (General)
en: Poll Interval
ia: Intervallo de sondage

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail
ia: Fixa le intervallo per verificar nove posta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail.
ia: Fixa le intervallo per verificar nove posta.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
ia: Habilita subscriptiones de latere servitor

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscriptionList), group (General)
en: List of folders to subscribe to
ia: List de dossieres al qual subscriber

note: i18n: ectx: label, entry (EnableNTLMv2), group (General)
en: Enable NTLMv2 authentication
ia: Habilita authentication de NTLMv2

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (General)
en: Forces a non-default User-Agent string
ia: Fortia un catena de Agente-Usator non predefinite

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2AppId), group (General)
en: OAuth2 application identifier
ia: Identificator de applicaion de OAuth2

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2ReturnUri), group (General)
en: OAuth2 return URI
ia: URI de retorno de OAuth2

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyCert), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM certificate
ia: Percurso a certificato PEM de authentication PKey

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyKey), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM private key
ia: Percurso a clav private PEM de authentication PKey

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
ia: Srvitor de Exchange non configurate.

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
ia: Falleva a recuperar lista de dossier.

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
ia: Habilita subscriptiones le latere servitor

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
ia: Filtra dossieres

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
ia: Recarga &Lista

[ctx: @action:button]
en: &Reset
ia: &Re-fixa

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
ia: Solmente subscribite

en: Failed to create mail item
ia: Falleva a crear elemento de posta

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
ia: Actualisation de elemento falleva:

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
ia: Elemento in reparation durante que processava responsa de elemento de actualisar.
