akonadi_ical_resource - en to it translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
it: Percorso del file iCal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
it: Nome visualizzato.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
it: Non modificare i dati attuali del motore.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
it: Controlla le modifiche apportate al file.

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
it: Intervallo del salvataggio automatico (in minuti).

en: Incidence with uid '%1' not found.
it: L'occorrenza con identificatore «%1» non è stata trovata.

en: Calendar not loaded.
it: Calendario non caricato.

en: Failed to save calendar file to %1
it: Salvataggio non riuscito del calendario nel file %1

en: Unable to retrieve added item %1.
it: Impossibile recuperare l'elemento aggiunto %1.

en: Unable to retrieve modified item %1.
it: Impossibile recuperare l'elemento modificato %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
it: Nome del file:
