akonadi_vcard_resource - en to ja translation catalogue (6 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
ja: vCard アドレス帳ファイル

en: Contact with uid '%1' not found.
ja: UID “%1” の連絡先が見つかりませんでした。

en: Unable to open vCard file '%1'.
ja: vCard ファイル ‘%1’ を開けません。

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
ja: vCard ファイルへのパス。

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ja: 実際のバックエンドのデータは変更しない。

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ja: ファイルの変更を監視する。
