akonadi_mbox_resource - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
ja[0]: (%1 通のメッセージを削除待ち)

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
ja[0]: (%1 通のメッセージを削除中)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
ja: Mutt ドットロック(&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
ja: Mutt ドットロック権限付き(&U)

en: Failed to read message with uid '%1'.
ja: UID %1 でメッセージの読み出しに失敗しました。

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
ja: メールメッセージしか MBox リソースに追加できません。

en: Failed to save mbox file to %1
ja: MBox ファイルを %1 へ保存するのに失敗

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
ja: MBox ファイルへのパス。

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ja: 表示名。

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ja: 実際のバックエンドのデータは変更しない。

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ja: ファイルの変更を監視する。
