kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (23 entries)

en: Sync error. Server status not as expected.
ka: სინქის შეცდომა: სერვერის მოულოდნელი პასუხი.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TomboyNotesAgentConfigWidget)
en: Tomboy Server Settings
ka: Tomboy-ის სერვერის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display name:
ka: ნაჩვენები სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type in the server URL:
ka: სერვერის URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ServerURL)
en: This value is not changeable after first setup
ka: ამ მნიშვნელობას ვეღარ შეცვლით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval:
ka: განახლების ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: minutes
ka: წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
ka: მხოლოდ-წაკითხვად რეჟიმში გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreSslErrors)
en: Ignore SSL errors
ka: SSL-ის შეცდომების იგნორი

en: Tomboy Notes %1
ka: Tomboy-ის შენიშვნები %1

en: Resource configuration is not valid
ka: დაშორებული კონფიგურაცია არასწორია

en: Resource is read-only
ka: რესურსი მხოლოდ-კითხვადია

note: i18n: ectx: label, entry (collectionName), group (General)
en: The display name of this resource
ka: რესურსის საჩვენებელი სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (ServerURL), group (General)
en: The URL to the Tomboy sync server
ka: Tomboy-ის სერვერის URL

note: i18n: ectx: label, entry (contentURL), group (General)
en: The URL to the notes on the Tomboy sync server
ka: Tomboy-ის სინქის სერვერის შენიშვნების URL

note: i18n: ectx: label, entry (userURL), group (General)
en: The URL to the user data on the Tomboy sync server
ka: Tomboy-ის სინქის სერვერის მომხმარებლის მონაცემების URL

note: i18n: ectx: label, entry (requestToken), group (General)
en: The request token to the Tomboy sync server
ka: Tomboy-ის სინქის სერვერის მოთხოვნის კოდი

note: i18n: ectx: label, entry (requestTokenSecret), group (General)
en: The request token secret to the Tomboy sync server
ka: Tomboy-ის სინქის სერვერის მოთხოვნის პაროლი

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictHandling), group (General)
en: The way how conflicts should be handled
ka: კონფლიქტების გადაწყვეტის პოლიტიკა

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ka: უკანაბოლოს მონაცემების შეცვლის გარეშე.

note: i18n: ectx: label, entry (ignoreSslErrors), group (General)
en: Ignore SSL errors.
ka: SSL-ის შეცდომების იგნორი.

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
ka: განახლება

en: Authorization failed. It could be an SSL error.
ka: ავტორიზაციის შეცდომა. შეიძლება იყოს SSL-ის შეცდომაც.
