kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (12 entries)

en: %v day | %v days
ka[0]: %v დღე
ka[1]: %v დღე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
ka: შემხსენებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
ka: შემხსენებლის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
ka: &მოვლენამდე შეხსენება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ka: ფილტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
ka: &კატეგორიებით გაფილტვრა

en: Birthdays & Anniversaries
ka: დაბადების დღეები და მნიშვნელოვანი დღეები

en: %1's birthday
ka: %1-ის დაბადების დღე

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
ka: %1 & %2 -ის დღე

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
ka: %1-ის დღე

en: Anniversary
ka: დღეობა
