kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (116 entries)

[ctx: @title:window]
en: DAV Resource Configuration
ka: DAV რესურსების მართვა

en: Protocol
ka: ოქმი

en: URL
ka: ბმული

en: Days
ka: დღე

en: Months
ka: თვე

en: Years
ka: წელი

en: Another configuration entry already uses the same URL/protocol couple.
    Please use a different URL
ka: იგივე ბმული/პროტოკოლის წყვილს უკვე სხვა კონფიგურაციის ჩანაწერი იყენებს.
    სხვა ბმული გამოიყენეთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Display name:
ka: ნაჩვენები სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Refresh every:
ka: განახლება:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_refreshInterval)
en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
ka: წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Select this to reduce the load on the server and speed-up your syncs
ka: ჩართეთ ეს, რომ შეამციროთ დატვირთვა სერვერზე და გააჩქაროთ თქვენი სინქრონიზაციები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limiting the time span range will lessen the load on the remote server and speed-up your initial sync.
ka: დროის შუალედის შეზღუდვა შეამცირებს დატვირთვას დაშორებულ სერვერთან და საწყისი სინქრონიზაცია უფრო სწრაფად მოხდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limit retrieval time range
ka: მიღების დროის შუალედის შეზღუდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Only sync data more recent than
ka: მოხდება სინქრონიზაცია მონაცემების, რომლებიც უფრო ახალია, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Server Configuration:
ka: სერვერის კონფიგურაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Invalid username/password
ka: მომხმარებელი ან პაროლი არასწორია

en: Access forbidden
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Resource not found
ka: რესურსი ნაპოვნი არაა

en: HTTP error
ka: HTTP შეცდომა

en: There was a problem with the request.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა.
    %1 (%2).

en: Protocol for the collection does not support MULTIGET
ka: კოლექციის პროტოკოლს MULTIGET-ს მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: The server encountered an error that prevented it from completing your request: %1 (%2)
ka: სერვერის შეცდომა. შედეგად მოთხოვნა არ შესრულებულა: %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The collection has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა. კოლექცია სერვერიდან არ წაშლილა.
    %1 (%2)

en: Invalid responses from backend
ka: უკანაბოლოს არასწორი პასუხი

en: Error setting focus for XQuery
ka: XQuery-ის ფოკუსის დაყენების შეცდომა

en: Invalid XQuery submitted by DAV implementation
ka: DAV-ის იმპლემენტაციის მიერ გადმოცემული XQuery არასწორია

en: There was a problem with the request. The collection has not been modified on the server.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა. კოლექცია სერვერზე არ შეცვლილა.
    %1 (%2)

en: No properties to change or remove
ka: შესაცვლელი ან წასაშლელი თვსებები ნაპოვნი არაა

en: There was an error when modifying the properties
ka: შეცდომა თვისებების შეცვლისას

en: 
    The server returned more information:
    %1
ka: 
    მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ:
    %1

en: There was a problem with the request. The item has not been created on the server.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა. სერვერზე ჩანაწერი არ გაკეთებულა.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა. ჩანაწერი სერვერიდან არ წაშლილა.
    %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The item was not modified on the server.
    %1 (%2).
ka: მოთხოვნის პრობლემა. სერვერზე ჩანაწერი არ შეცვლილა.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request.
ka: მოთხოვნის პრობლემა.

en: There was a problem with the request. The requested MIME types are not supported.
ka: მოთხოვნის პრობლემა. მითითებული MIME ტიპები მხარდაჭერილი არაა.

en: No schedule-outbox found for %1
ka: გეგმა-გასაგზავნი %1-სთვის არ არსებობს

en: Invalid response from the server
ka: სერვერის არასწორი პასუხი

en: Unable to parse free-busy data received
ka: დაკავებულობის სტატუსის მიღებული მონაცემების დამუშავების შეცდომა

en: Unable to retrieve free-busy info while offline
ka: ინტერნეტის გარეშე დაკავებულობის სტატუსს ვერ შეცვლით

en: Fetching collections
ka: კოლექციების გამოთხოვა

en: Asked to retrieve items for an unknown collection: %1
ka: მოთხოვნილია ელემენტები უცნობი კოლექციისთვის: %1

en: Invalid collection for item %1.
ka: არასწორი კოლექცია ჩანაწერისთვის: %1.

en: Unable to modify items: %1
ka: ჩანაწერების შეცვლის შეცდომა: %1

en: Unable to modify collection: %1
ka: კოლექციის შეცვლის შეცდომა: %1

en: Unable to remove collection: %1
ka: კოლექციის წაშლის შეცდომა: %1

en: Unable to retrieve collections: %1
ka: კოლექციების მიღების შეცდომა: %1

en: Unable to retrieve items: %1
ka: ჩანაწერების მიღების შეცდომა: %1

en: Unable to retrieve item: %1
ka: ჩანაწერის მიღების შეცდომა: %1

en: Unable to retrieve item: failed to parse item data. Maybe it was deleted already.
ka: ელემენტის მიღება შეუძლებელია: ელემენტის მონაცემების დამუშავება შეუძლებელია. შეიძლება, ის უკვე წაშლილია.

en: Unable to add item: %1
ka: ჩანაწერის დამატების შეცდომა: %1

en: Unable to change item: %1
ka: ჩანაწერის შეცვლის შეცდომა: %1

en: Unable to remove item: %1
ka: ჩანაწერის წაშლის შეცდომა: %1

en: The resource is not configured yet
ka: რესურსი ჯერ მორგებული არაა

note: i18n: ectx: label, entry (settingsVersion), group (General)
en: Settings Version
ka: პარამეტრების ვერსია

note: i18n: ectx: label, entry (displayName), group (General)
en: Display name
ka: ნაჩვენები სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
ka: განახლება

note: i18n: ectx: label, entry (remoteUrls), group (General)
en: Remote URLs
ka: დაშორებული URL-ები

note: i18n: ectx: label, entry (defaultUsername), group (General)
en: User name
ka: მომხმარებელი

note: i18n: ectx: label, entry (limitSyncRange), group (General)
en: Limit the data retrieval to the specified time range
ka: მოვლენების მიღების შეზღუდვა მითითებულ დროის დიაპაზონზე

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartNumber), group (General)
en: Period for which to retrieve data, quantity
ka: პერიოდი, რომლისთვისაც მონაცემები და რაოდენობა უნდა მივიღო

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartType), group (General)
en: Period for which to retrieve data, type
ka: პერიოდი, რომლისთვისაც მონაცემები და ტიპი უნდა მივიღო

note: i18n: ectx: label, entry (collectionsUrlsMappings), group (General)
en: String representation of the mappings between discovered collections and configured URLs
ka: აღმოჩენილ კოლექციებსა და მორგებულ ბმულებს შორის ასახვის სტრიქონული გამოხატულება

note: i18n: ectx: label, entry (readOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ka: უკანაბოლოს მონაცემების შეცვლის გარეშე.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountId), group (General)
en: The account id in WebAccounts framework.
ka: WebAccounts-ში ანგარიშის ID.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountServices), group (General)
en: Account enabled services
ka: ანგარიში მიმაგრებულია სერვისზე

[ctx: @title:window]
en: Search
ka: ძებნა

en: Add Selected Items
ka: მონიშნული ჩანაწერის დამატება

en: An error occurred when executing search:
    %1
ka: ძებნის პრობლემა:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultCreds)
en: Use global creden&tials
ka: გლობალური მომხმარებლისა და პაროლის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificCreds)
en: Use specific credentials
ka: მითითებული მომხმ/პაროლის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, credentialsGroup)
en: Credentials
ka: მომხმ/პაროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
ka: მოხმარებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password
ka: პაროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search URL
ka: ძებნის URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search for
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a person named
ka: პირი სახელით

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a contact with email
ka: პირი ელფოსტით

[ctx: @title:window]
en: DAV groupware configuration wizard
ka: DAV რესურსების მართვა

en: Login Credentials
ka: მომხმ/პაროლი

en: Enter your credentials to login to the groupware server
ka: შეიყვანეთ Groupware სერვერის მომხმარებელი და პაროლი

en: User:
ka: მომხმარებელი:

[ctx: @option:radio]
en: No, choose another server
ka: არა, აირჩიეთ სხვა სერვერი

en: Predefined provider found
ka: ნაპოვნია წინასწარ აღწერილი მომწოდებელი

en: Select if you want to use the auto-detected provider
ka: აირჩიეთ, თუ ავტომატურად აღმოჩენილ მომწოდებელს იყენებთ

en: Based on the email address you used as a login, this wizard
    can configure automatically an account for %1 services.
    Do you wish to do so?
ka: ელფოსტის მისამართზე, რომელსაც შესვლისთვის გამოიყენებთ, დამოკიდებულებით,
    ამ ოსტატს ანგარიში, შეუძლია, %1-ის სერვისზე ავტომატურად მოარგოს.
    გნებავთ, ეს ვქნა?

en: Yes, use %1 as provider
ka: დიახ, %1-ის, როგორც მომწოდებლის გამოყენება

en: Groupware Server
ka: Groupware სერვერი

en: Select the groupware server the resource shall be configured for
ka: აირჩიეთ groupware-ის სერვერი, რომლისთვისაც რესურსის მორგებას აპირებთ

[ctx: @option:radio]
en: Use one of those servers:
ka: გამოიყენეთ ერთ-ერთი სერვერი:

[ctx: @option:radio]
en: Configure the resource manually
ka: რესურსის ხელით მორგება

en: Connection
ka: კავშირი

en: Enter the connection information for the groupware server
ka: შეიყვანეთ ინფორმაცია groupware-ის სერვერთან მიერთების ინფორმაცია

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Installation path
ka: დაყენების ბილიკი

[ctx: @option:check]
en: Use secure connection
ka: დაცული კავშირის გამოყენება

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CalDav)
ka: საბოლოო URL (CalDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CardDav)
ka: საბოლოო URL (CardDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (GroupDav)
ka: საბოლოო URL (GroupDav)

en: Test Connection
ka: შეერთების შემოწმება

en: You can test now whether the groupware server can be accessed with the current configuration
ka: ახლა შეგიძლიათ, დატესტოთ, არის თუ არა groupware-ის სერვერი მიმდინარე კონფიგურაციით

[ctx: @action:button]
en: Test Connection
ka: შეერთების შემოწმება

en: An error occurred: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Connected successfully
ka: მიერთება წარმატებულია

en: Display Name
ka: საჩვენებელი სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteProtocol)
en: Access protocol:
ka: წვდომის პროტოკოლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remote URL:
ka: დაშორებული URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Access:
ka: წვდომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionsLabel)
en: Discovered collections:
ka: აღმოჩენილი კოლექციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchButton)
en: Fetch
ka: გამოთხოვა
