kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (44 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
ka: რესურსის საქაღალდის პარამეტრები.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
ka: აირჩიეთ იმ საქაღალდის პარამეტრები, რომლის შემცველობაც უნდა წარმოადგინოს ამ რესურსმა.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
ka: საქაღალდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
ka: საქაღალდის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
ka: &საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
ka: აირჩიეთ დირექტორია, რომლის შინაარსი უნდა იყოს წარმოდგენილი ამ რესურსით. თუ დირექტორია არ არსებობს, ის შეიქმნება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
ka: წვდომები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
ka: თუ ჩართულია მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმი, ცვლილებები ზემოთ არჩეულ საქაღალდეში არ ჩაიწერება.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
ka: თუ ჩართულია მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმი, ცვლილებები არ ჩაიწერება ზემოთ შერჩეულ დირექტორიაში. მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმი ავტომატურად ჩაირთვება, თუ დირექტორიაში ჩაწერის წვდომა არ გაქვთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
ka: ამ გვერდის ოფციები საშუალებას გაძლევთ შეცვალოთ პარამეტრები, რომლებიც შესრულებაას მონაცემთა უსაფრთხოებასთან აბალანსებს . ფრთხილად უნდა იყოთ აქ რაიმეს შეცვლასთან დაკავშირებით, ნაგულისხმევი პარამეტრები უმეტეს შემთხვევაში საკმარისად კარგია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი (წუთები).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
ka: არჩიეთ ავტომატური შენახვის ინტერვალის დრო რესურსის მონაცემებისთვის (წუთებში).

en: No file selected.
ka: ფაილი არჩეული არაა.

en: The resource not configured yet
ka: რესურსი ჯერ მორგებული არაა

[ctx: @info:status]
en: Ready
ka: მზადაა

en: Could not create file '%1'.
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა: "%1".

en: Could not read file '%1'
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა: "%1"

en: Another download is still in progress.
ka: სხვა გადმოწერა უკვე მიმდინარეობს.

en: Another file upload is still in progress.
ka: სხვა ატვირთვა უკვე მიმდინარეობს.

en: Downloading remote file.
ka: გარე ფაილის გადმოწერა.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
ka: მხოლოდ კითხვად ფაილში ჩაწერის შეცდომა: %1.

en: No file specified.
ka: ფაილი მითითებული არაა.

en: A download is still in progress.
ka: სხვა გადმოწერა ჯერ კიდევ მიმდინარეობს.

en: Uploading cached file to remote location.
ka: დაქეშილი ფაილების დაშორებულ ადგილას ატვირთვა.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
ka: ფაილი '%1' დისკზე შეიცვალა. თავის დაზღვევის მიზნით მისი წინა შემცველობა დამარქაფდა მისამართზე '%2'.

en: Could not load file '%1'.
ka: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია: "%1".

en: Could not save file '%1'.
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია: "%1".

en: Activities
ka: ქმედებები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
ka: ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File or URL:
ka: ფაილი ან URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a local file or a remote URL to download a file from. A new local file will be created if it doesn't exist.
ka: აირჩიეთ ლოკალური ფაილი ან დაშორებული ბმული, საიდანაც ფაილს გადმოვწერ. თუ ის არ არსებობს, ახალი ლოკალური ფაილი შეიქმნება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
ka: ნაჩვენები სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access or when displaying a calendar from remote URL.
ka: როდესაც ჩართულია მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმი, ცვლილებები არ ჩაიწერება. მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმი ავტომატურად ჩართულია, როცა არჩეულ ფაილს ჩაწერის წვდომის მხარდაჭერა არ გააჩნია, ან კალენდარი დაშორებული ბმულიდანაა ჩატვირთული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Monitor for &changes
ka: ცვლილებების &მონიტორინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible. Monitoring is not available for remote URLs.
ka: სხვა აპლიკაციის მიერ შეტანილი ცვლილებები ფაილს თავიდან ჩატვირთავს, თუ ფაილის მონიტორინგი ჩართულია. როცა შესაძლებელია, კონფლიქტების თავიდან ასაცილებლად, მარქაფებიც შეიქმნება. მონიტორინგი ხელმიუწვდომელია დაშორებული URL-ებისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PeriodicUpdate)
en: Automatically &update every
ka: ავტომატურის განახლება &ყოველ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_UpdatePeriod)
en:  minutes
ka:  წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, periodicUpdateLabel)
en: Periodically updates the file. Can be used when monitoring is not available (e.g. for remote calendars).
ka: პერიოდულად განაახლებს ფაილს. შეგიძლიათ, გამოიყენოთ, როცა მონიტორინგი ხელმისაწვდომი არაა (მაგ: დაშორებული კალენდრებისთვის).

[ctx: @info:tooltip]
en: A file path or URL containing the calendar file. Once created, this location cannot be modified.
ka: კალენდრის შემცველი ფაილის ბილიკი ან URL. შექმნის შემდეგ ამ მდებარეობას ვეღარ შეცვლით.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the path or URL to a file containing a valid calendar file. <para><note> Unfortunately, this path cannot be changed once the resource is created. To change the location, delete this resource and then create a new one with the updated path.</note></para>
ka: შეიყვანეთ ბილიკი ან ბმული ფაილამდე, რომელიც სწორ კალენდრის ფაილს შიეცავს. <para><note>სამწუხაროდ, რესურსის შექმნის შემდეგ, ამ ბილიკს ვეღარ შეცვლით. მდებარეობის შესაცვლელად, წაშალეთ ეს რესურსი და შექმენით ახალი, განახლებული ბილიკით.</note></para>

[ctx: @info:status]
en: Checking file information…
ka: ფაილის ინფორმაციის შემოწმება…
