kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (181 entries)

en: Incorrect email address
ka: ელფოსტის არასწორი მისამართი

en: Exchange protocol information not found
ka: Exchange-ის პროტოკოლის ინფორმაცია ნაპოვნი არაა

[ctx: @info]
en: InTune credentials for the Microsoft Exchange account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ka: InTune-ისავტორიზაციის დეტალები Microsoft Exchange-ის ანგარიშისთვის <b>%1</b>სწორი აღარაა. მისი გამოყენების გასაგრძელებლად ავთენტიკაცია თავიდან უნდა გაიაროთ.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain InTune credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ka: InTune-ის ავტორიზაციის დეტალების მიღება Microsoft Exchange-ის ანგარიშისთვის <b>%1</b> ჩავარდა. განაახლეთ ისინი ანგარიშის მორგების გვერდზე.

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ka: Microsoft Exchange-ის ავტორიზაციის დეტალები ანგარიშისთვის <b>%1</b>სწორი აღარაა. მისი გამოყენების გასაგრძელებლად ავთენტიკაცია თავიდან უნდა გაიაროთ.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ka: Microsoft Exchange-ის ანგარიშის, <b>%1</b>, ავტორიზაციის დეტალების მიღება ჩავარდა. განაახლეთ ისინი ანგარიშის მორგების გვერდზე.

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
ka: მომხმარებელი და პაროლი Microsoft Exchange EWS-ის ანგარიშისთვის <b>%1</b> სწორი არაა. განაახლეთ ის ანგარიშის მორგების გვერდზე.

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
ka: Microsoft Exchange-ის მორგება

[ctx: Server status]
en: OK
ka: დიახ

en: PEM file
ka: PEM ფაილი

[ctx: User Agent]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
ka: Akonadi-ის რესურსი Microsoft Exchange Web Services (EWS)-სთვის

[ctx: @info]
en: Copyright (c) Krzysztof Nowicki 2015-2020
ka: (c) Krzysztof Nowicki 2015-2020, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @info]
en: Version %1
ka: ვერსია %1

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
ka: ვრცელდება GNU-ის ბიბლიოთეკების ზოგადი საჯარო ლიცენზიის 2.0 ან უფრო ახალი ვერსიით.

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
ka: ავტომატური აღმოჩენის შეცდომა

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
ka: დაკავშირება ვერ მოხერხდა

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
ka: შეცდომა

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
ka: უცნობია

[ctx: Exchange server status]
en: OK
ka: დიახ

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ka: ავტომატური აღმოჩენის პრობლემა. ეს შეიძლება არასწორმა პარამეტრებმა გამოიწვიონ. მაინც გნებავთ პარამეტრების შენახვა?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
ka: Exchange-ის სერვერის ავტომატური აღმოჩენა

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ka: Exchange სერვერთან მიერთების პრობლემა. ეს შეიძლება არასწორმა პარამეტრებმა გამოიწვიონ. მაინც გნებავთ პარამეტრების შენახვა?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server connection
ka: Exchange-ის სერვერთან მიერთება

en: Connection failed
ka: დაკავშირება ვერ მოხერხდა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Configuration
ka: EWS-ის მორგება

[ctx: General settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
ka: ანგარიშის ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
ka: ანგარიშის სახელი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, accountName)
en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
ka: ეს არის ანგარიშის სახელი, რომელიც Akonadi-ის ყველა აპლიკაციაში გამოჩნდება

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
ka: ელფოტა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Email)
en: The e-mail address of this account
ka: ანგარიშის ელფოსტის მისამართი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advAuthenticationGroupBox)
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>Exchange server-თან ტრადიციული მომხმარებელი/პაროლით ავთენტიკაცია. ეს შეიცავს ისეთ მეთოდებს, როგორიცაა Basic, NTLM ან Kerberos.</p><p>ეს ავთენტიკაციის მეთოდი მიღებულია, რომ ოდნავ მოძველებულია და გამოიყენება მხოლოდ პატარა, ლოკალურ Exchange-ის ვარიანტებზე და დაჰოსტილ Office 365-ის გაშვებულ ასლებზე, სადაც ადმინისტრატორმა აირჩია, ჩაერთო ის.</p></body></html>

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
ka: &მომხმარებელი/პაროლი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>საშუალებას გაძლევთ, მიუთითოთ Active Directory-ის დომენი მომხმარებლისთვის.</p><p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> არსებობს მცირე განსხვავება &quot;ცარიელ დომენსა&quot; და &quot;უდომენობას&quot; შორის</p><p>როცა დომენი ცარიელია (დომენის თოლია დასმულია, შესაბამისი ველი კი - ცარიელი) EWS-ის რესურსი მომხმარებლის სახელს განსაზღვრულად ცარიელს მიაწვდის(&quot;\username&quot;).</p><p>თუ დომენი დაყენებული არაა (დომენის თოლია დასმული არაა) მომხმარებლის სახელი დომენის გარეშე (&quot;username&quot;) იქნება გადაცემული, რაც სერვერს აიძულებს, დომენი თავის საკუთარზე დააყენოს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
ka: დომენი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Domain)
en: The Active Directory domain the user belongs to.
ka: Active Directory-ის დომენი, რომელსაც ეს მომხმარებელი ეკუთვნის.

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>პაროლი Exchange Server-ზე შესასვლელად.</p><p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> Kerberos-ით ავთენტიკაციისას, ეს, ცარიელი შეგიძლიათ, დატოვოთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username)
en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მომხმარებლის სახელი Exchange Server-ზე შესასვლელად.</p><p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> Kerberos-ით ავთენტიკაციისას, ეს, ცარიელი შეგიძლიათ, დატოვოთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kerberosNoteLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> როცა სისტემაში Kerberos სწორადაა მორგებული, მომხმარებელი და პაროლი საჭირო არაა(შეიძლება, ცარიელი იყოს).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართავს უფრო თანამედროვე და ძლიერ ავთენტიკაციას, რომელიც OAuth2-ზეა დაფუძნებული.</p><p>ავთენტიკაციის ეს ტიპი გახსნის ორგანიზაციის ვებგვერდს, სადაც მომხმარებელს საშუალება ექნება, თავისი ავთენტიკაციის ინფორმაცია შეიყვანოთ, რომელიც ასევე შეიძლება, MFA-ის ინფორმაციასაც შეიცავდეს, კოდებით გენერირებული ერთჯერადი პაროლ სახით..</p><p>ეს მეთოდი უმეტესად დაჰოსტილი Office 365 გაშვებული ასლების მიერ გამოიყენება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authInTuneRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables authentication using Microsoft InTune MDM software. This is required in many corporate environments, which mandate strong authentication using device credentials and thereby require the system to be joined to the organization and managed using InTune.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართავს ავთენტიკაციას პროგრამით Microsoft InTune MDM. ეს მოთხოვნაა ბევრი კომპანიის გარემოში, სადაც ძლიერი ავთენტიკაციაა მოთხოვნილი მოწყობილობის ავტორიზაციის დეტალებით და ამიტომ ითხოვს, რომ სისტემა მიერთებული იყოს ორგანიზაციასთან და მართული იყოს InTune-ის გამოყენებით.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ewsSettingsGroupBox)
en: EWS Settings
ka: EWS-ის მორგება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl)
en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
ka: Microsoft Exchange სერვერის ბმული EWS მოთხოვნების გასაგზავნად.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery)
en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მცდელობა, გავარკვიოთ Microsoft Exchange სერვერის მისამართი, რომელიც მითითებულ ელფოსტის მისამართს შეესაბამება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery) i18n: ectx: label, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Server Autodiscovery
ka: სერვერის ავტომატური აღმოჩენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodiscoverButton)
en: Perform
ka: შესრულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, tryConnectButton)
en: Try connect
ka: დაკავშირების ცდა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>პირადი გასაღებით (PKey) ავთენტიკაცია OAuth2-ით ავთენტიკაციის დამატებითი ნაბიჯია. ის იყენებ X.509 სერტიფიკატს და პირად გასაღებს, რათა მოახდინოს საიმედო მოწყობილობის იდენტიფიკაცია, რომელიც Azure DIrecctory-ში Workplace Join-თაა ჩასმული.</p><p>ზოგიერთმა ადმინისტრატორმა შეიძლება PKey ავთენტიკაცია აუცილებელი გახადოს, როცა Office 365-ზე კორპორატიული ქსელის გარედან შედიხართ.სხვა შემთხვევებში, როცა MFA მორგებულია, Pkey-ით ავთენტიკაციამ შეიძლება დააკმაყოფილოს უფრო მაღალი მოთხოვნებიც, როცა MFA კოდი აუცილებელი არაა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
ka: პირადი გასაღებით (PKey) ავთენტიკაცია (Office 365)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
ka: სერტიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
ka: პირადი გასაღები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
ka: გასაღების პაროლი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
ka: გამოწერები

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
ka: დამატებითი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
ka: მიღება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>პერიოდულად გამოითხოვს ახალი ელემენტის ცვლილების მოვლენებს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: Po&ll for new messages
ka: ახალი შეტყობინებების გამოთხოვა

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
ka:  წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pollIntervalLabel)
en: Interval
ka: ინტერვალი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სტრიმინგის გაფრთხილება პუშის რეჟიმისნაირად იქცევა - მიერთება ჩართული რჩება და გაფრთხილებები ელემენტის ცვლილების შესახებ მომხმარებლამდე მომენტალურად მიდის.</p><p><br/></p></p>ამ პარამეტრს Exchage Server-ის 2010 SP1 ან უფრო ახალი ვერსია სჭირდება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: &Use streaming notifications
ka: ნაკადური გაფრთხილებების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ნაგულისხმევად KDE ნაკლებად დაცულ NTLMv1 ავთენტიკაციას იყენებს. ამის ჩართვა გამოიწვევს უფრო დაცული NTLMv2 პროტოკოლის გამოყენებას.</p><p>ზოგიერთ ახალ Microsoft Exchange სერვერს მხოლოდ NTLMv2-ის მხარდაჭერა აქვს ჩართული. ასეთ შემთხვევაში, მიერთების წარმატებისთვის ამ პარამეტრის ჩართვა აუცილებელია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: Enable NTLMv2
ka: NTLMv2-ის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ზოგიერთი ორგანიზაცია კლიენტებს მხოლოდ მათ მიერ დადასტურებული სიიდან უშვებს, მაგ: Microsoft Outlook. სერვერის მხარეს ეს User-Agent სტრიქონის დამუშავებით და მხოლოდ დაშვებული კლიენტების ჩართვით ხდება</p><p>ე პარამეტრი საშუალებას გაძლევთ, ზოგიერთი ცნობილი კლიენტის ემულაცია გააკეთოთ ისევე, როგორც თქვენი საკუთარი User-Agent სტრიქონის მითითებაც.</p><p>გაითვალისწინეთ, რომ კომპანიის პოლიტიკაზე თავზე გადახტომამ შეიძლება თქვენ ცუდი შედეგები მოგიტანოთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: Use custo&m User Agent
ka: მომხმარებლის აგენტის სტრიქონის ხელით მითითება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clearSyncStateGroupBox)
en: Clear Synchronization State
ka: სინქრონიზაციის მდგომარეობის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clearSyncStateLabel)
en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
ka: Exchange-ისა და Akonadi-ის შორის სინქრონიზაციის მდგომარეობის საწყის მდგომარეობაზე დაბრუნება. გამოიყენეთ ეს იმ შემთხვევაში, თუ არსებობს ელემენტები ან საქაღალდეები, რომლებიც არსებობენ Exchange-ზე, მაგრამ მაინც არ ჩანს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderTreeSyncStateButton)
en: Clear Folder Tree State
ka: საქაღალდეების ხის მდგომარეობის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderItemSyncStateButton)
en: Clear Folder Item State
ka: საქაღალდის ელემენტის მდგომარეობის გასუფთავება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statusTab)
en: Status
ka: სტატუსი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverStatusGroupBox)
en: Server Status
ka: სერვერის სტატუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusLabel)
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
ka: უცნობია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionLabel)
en: Version:
ka: ვერსია:

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
ka: უცნობია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
ka: შესახებ

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
ka: ელემენტების მიღების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
ka: ელემენტების მიღების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
ka: ელემენტების მიღების შეცდომა - პასუხების არასწორი რაოდენობა

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
ka: ელემენტების მიღების შეცდომა - Akonadi-ის ელემენტი ელემენტისთვის %1 არ არსებობს

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
ka: ელემენტების მიღების შეცდომა - ელემენტის არასწორი ტიპი ელემენტისთვის %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
ka: ელემენტის შემცველობის გამოთხოვის შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
ka: %1 ელემენტის სიის მიღება

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
ka: %1 ელემენტის სიის მიღება (%2 ელემენტი)

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
ka: %1 ელემენტის მიღება

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
ka: Microsoft Exchange ელფოსტის ტრანსპორტის მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Mail Transport Configuration
ka: EWS ელფოსტის ტრანსპორტის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recourceLabel)
en: Parent Exchange account:
ka: Exchange-ის მშობელი ანგარიში:

en: Unable to connect to master EWS resource
ka: EWS-ის მთავარ რესურსთან მიერთების პრობლემა

note: i18n: ectx: label, entry (EwsResource), group (General)
en: Ews Resource
ka: EWS-ის რესურსი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EwsResource), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (EwsResource), group (General)
en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
ka: მშობელი EWS რესურსის სახელი ელფოსტის გასაგზავნად

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery…
ka: მიმდინარეობს Microsoft Exchange-ის სერვერის ავტომატური აღმოჩენა…

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
ka: Exchange-სთან მიერთება

en: Connecting to Microsoft Exchange server…
ka: Microsoft Exchange-ის სერვერთან მიერთება…

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
ka: Exchange-ის სერვერთან მიერთება

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
ka: Exchange-ის სერვერთან მიერთების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
ka: Root საქაღალდის ID უცნობია.

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
ka: კოლექციის ხის მიღება

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
ka: ელემენტების მიღება

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
ka: ელემენტების მიღება შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
ka: საქაღალდეების მიღება შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
ka: საქაღალდეების მიღების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
ka: არასწორი ინკრემენტული საქაღალდეების მიღების მოთხოვნის დავალების ობიექტი

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
ka: ელემენტის ტიპის შეცვლა აკრძალულია

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
ka: ელემენტის ალმების განახლება

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
ka: ელემენტის ალმების განახლების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
ka: ელემენტის ალმების განახლების პრობლემა - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
ka: ელემენტის განახლების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
ka: ელემენტის განახლების შეცდომა - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
ka: ელემენტის გადატანის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
ka: ელემენტის გადატანის შეცდომა - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
ka: ელემენტის გადატანის შეცდომა - სერვერიდან მიღებული პასუხების რაოდენობა არასწორია

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
ka: ელემენტის წაშლის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
ka: ელემენტის წაშლის მოთხოვნის შეცდომა - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
ka: ელემენტის წაშლის შეცდომა - სერვერიდან მიღებული პასუხების რაოდენობა არასწორია

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
ka: ელემენტის ტიპი შექმნისთვის მხარდაჭერილი არაა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
ka: ელემენტის შექმნის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
ka: ელემენტის შექმნა შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
ka: კოლექციის დამატების შეცდომა - EWS-ის საქაღალდის ტიპის დადგენა შეუძლებელია

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
ka: საქაღალდის შექმნის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
ka: საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
ka: საქაღალდის გადატანის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
ka: საქაღალდის გადატანა შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
ka: საქაღალდის გადატანის შეცდომა - სერვერიდან მიღებული პასუხების რაოდენობა არასწორია

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
ka: საქაღალდის გადატანა შეუძლებელია

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
ka: საქაღალდის განახლების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
ka: საქაღალდის განახლება შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
ka: საქაღალდის განახლების შეცდომა - სერვერიდან მიღებული პასუხების რაოდენობა არასწორია

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
ka: საქაღალდის განახლების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
ka: საქაღალდის წაშლის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
ka: საქაღალდის წაშლა შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
ka: ელემენტის გაგზავნის მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
ka: ელემენტის გაგზავნა შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
ka: სერვერიდან მიღებული პასუხების რაოდენობა არასწორია

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
ka: ელემენტის ჭდეების განახლება

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
ka: ელემენტის ჭდეების განახლების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
ka: ელემენტის ჭდეების განახლება შეუძლებელია - შიდა შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
ka: გლობალური ჭდის განახლების მოთხოვნის დამუშავების შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
ka: გლობალური ჭდის განახლების მიღების დამუშავების შეცდომა

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
ka: ავთენტიფიკაცია

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
ka: მზადაა

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
ka: სერვერის URL

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
ka: Microsoft Exchange server-ის ბმული. უნდა იყოს მსგავსი მაგალითისა: https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
ka: მომხმარებელი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
ka: Microsoft Exchange სერვერზე შესვლისას გამოყენებული მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
ka: დომენი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Domain), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Domain), group (General)
en: The Active Directory domain the user belongs to
ka: Active Directory-ის დომენი, რომელსაც ეს მომხმარებელი ეკუთვნის

note: i18n: ectx: label, entry (HasDomain), group (General)
en: Use a domain name during authentication
ka: ავთენტიკაციისას დომენის სახელის გამოყენება

[ctx: Account e-mail address]
note: i18n: ectx: label, entry (Email), group (General)
en: E-mail
ka: ელ-ფოსტა

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Email), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Email), group (General)
en: The primary e-mail address of this account
ka: ძირითადი ელფოსტის მისამართია ამ ანგარიშისთვის

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempt to automatically discover Exchange server address
ka: Exchange სერვერის მისამართის ავტომატური აღმოჩენის მცდელობა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
ka: შეეცდება, მითითებული ელფოსტის მისამართით Microsoft Exchange Server-ის მისამართი ავტომატურად იპოვოს.

note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (General)
en: Poll Interval
ka: პოლის ინტერვალი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail
ka: ახალი ელფოსტის შემოწმების ინტერვალის დაყენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail.
ka: ახალი ელფოსტის შემოწმების ინტერვალის დაყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
ka: სერვერის მხარეს გამოწერების ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscriptionList), group (General)
en: List of folders to subscribe to
ka: გამოსაწერი საქაღალდეების სია

note: i18n: ectx: label, entry (EnableNTLMv2), group (General)
en: Enable NTLMv2 authentication
ka: NTLMv2 ავთენტიკაციის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (General)
en: Forces a non-default User-Agent string
ka: არანაგულისხმევი User-Agent სტრიქონის დაყენება

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2AppId), group (General)
en: OAuth2 application identifier
ka: OAuth2 აპლიკაციის იდენტიფიკატორი

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2ReturnUri), group (General)
en: OAuth2 return URI
ka: OAuth2 დაბრუნების URI

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyCert), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM certificate
ka: ბილიკი Pkey ავთენტიკაციის PEM სერტიფიკატამდე

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyKey), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM private key
ka: ბილიკი Pkey ავთენტიკაციის PEM ინტერფეისამდე

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
ka: Exchange-ის სერვერი მორგებული არაა.

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
ka: საქაღალდეების მიღების შეცდომა.

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
ka: სერვერის მხარეს გამოწერების ჩართვა

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
ka: საქაღალდეების ფილტრი

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
ka: სიის &თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: &Reset
ka: ჩამოყ&რა

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
ka: მხოლოდ გამოწერილი

en: Failed to create mail item
ka: ელფოსტის ელემენტის შექმნის შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
ka: ელემენტის განახლების შეცდომა:

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
ka: პასუხის დამუშავებისას ელემენტი რიგის გარეთაა.
