kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (36 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
ka[0]: (წასაშლელად მონიშნულია 1 შეტყობინება)
ka[1]: (წასაშლელად მონიშნულია %1 შეტყობინება)

en: Failed to fetch the collection.
ka: კოლექციის გამოთხოვა ჩავარდა.

en: Failed to load the mbox file
ka: Mbox ფაილის ჩატვირთვა ჩავარდა

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
ka[0]: (იშლება 1 შეტყობინება)
ka[1]: (იშლება %1 შეტყობინება)

en: Failed to compact the mbox file.
ka: Mbox ფაილის დაპატარავება ჩავარდა.

en: MBox file compacted.
ka: MBox ფაილი დაპატარავდა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">MBox ფაილიდან ელფოსტის სრულად წასაშლელად ერთადერთი გზა მისი ფაილიდან წაშლაა. რადგანაც ეს ოპერაცია საკმოდ ძვირია, Mbox რესურსი წაშლილი შეტყობინებების სიას ინახავს. რამდენიმე ხანში ერთხელ შეტყობინებები ფაილიდან მართლა იშლება.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა:</span> ამისი უარყოფითი მხარეა ის, რომ თუ ფაილი სხვა პროგრამის მერ შეიცვალა, წაშლილი შეტყობინებების სია უკვე სანდო აღარაა და წაშლილი შეტყობინებები, შეიძლება, თავიდან გამოჩნდეს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
ka: &ახლა შემცირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
ka: &არასდროს დააპატარავო ავტომატურად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
ka: &დაპატარავება ყოველ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
ka: MBox-ის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">აირჩიეთ მეთოდი, რომლითაც დაიბლოკება MBox ფაილი, როცა ფაილიდან წაკითხვა  ან მასში ჩაწერა მოხდება.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა</span>: ზოგიერთი მეთოდისთვის შეიძლება დამატებითი პროგრამების დაყენება დაგჭირდეთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
ka: &Mutt-ის დაბლოკვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
ka: &Mutt-ის პრივილეგირებული დაბლოკვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
ka: არაფერი, ნაგულისხმევი კონფიგურაცია ჩვეულებრივ უსაფრთხოა.  მაგრამ, თუ პროგრამები, რომლებიც Akonadi-ის არ იყენებ და mbox ფაილთან წვდომა მანც აქვთ, საჭიროა, დაბლოკვის შესაბამისი მეთოდი დააყენოთ. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ შემთხვევაში, რესურსი და სხვა პროგრამები იგივე დაბლოკვის მეთოდს უნდა იყენებდნენ.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
ka: MBox ფაილი

en: Compact frequency
ka: დაპატარავების სიხშირე

en: Lock method
ka: დაბლოკვის მეთოდი

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
ka: MBox მორგებული არაა.

en: MBox not loaded.
ka: MBox ჩატვირთული არაა.

en: Failed to read message with uid '%1'.
ka: შეტყობინების, UID-ით '%1', წაკითხვა ჩავარდა.

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
ka: MBox-ის რესურსშ მხოლოდ ელფოსტის შეტყობინებების ჩამატება შეგიძლიათ.

en: Mail message not added to the MBox.
ka: ელფოსტის შეტყობინება MBox-ში არ ჩამატებულა.

en: Could not fetch the collection: %1
ka: კოლექცის გამოთხოვა შეუძლებელია: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
ka: Mbox ფაილი სხვა პროგრამის მიერ შეიცვალა. ახალი ფაილი დაკოპირდა და დარჩენილი ცვლილებები ასლზე გადატარდა. ამის თავიდან ასაცილებლად გამოიყენეთ დაბლოკვა და დარწმუნდით, რომ ყველა პროგრამა, რომელსაც MBox-თან წვდომა აქვს, დაბლოკვის იგივე მეთოდს იყენებს.

en: Failed to save mbox file to %1
ka: შეცდომა mbox ფაილის %1-ში შენახვისას

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
ka: შეცვლილი ელემენტის განახლება ჩავარდა, რადგან ძველი ელემენტის წაშლა შეუძლებელია: მიზეზი: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
ka: ბილიკი mbox ფაილამდე.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ka: საჩვენებელი სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ka: უკანაბოლოს მონაცემების შეცვლის გარეშე.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ka: ფაილის ცვლილებების თვალყურის დევნება.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
ka: ფაილის პერიოდული განახლება.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
ka: ავტომატური განახლების პერიოდი წუთებში.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
ka: ბლოკის ფაილი

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
ka: წაშლილი შეტყობინების რიცხვი, სანამ განადგურება დაიწყება.
