kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
ka: ბილიკი iCal ფაილამდე.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ka: საჩვენებელი სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ka: უკანაბოლოს მონაცემების შეცვლის გარეშე.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ka: ფაილის ცვლილებების თვალყურის დევნება.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
ka: ფაილის პერიოდული განახლება.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
ka: ავტომატური განახლების ინტერვალი წუთებში.

en: Incidence with uid '%1' not found.
ka: დამთხვევა UID-ით '%1' არ არსებობს.

en: Calendar not loaded.
ka: კალენდარი არ ჩატვირთულა.

en: Failed to save calendar file to %1
ka: კალენდრის ფაილის %1-ში შენახვა შეუძლებელია

en: Unable to retrieve added item %1.
ka: დამატებული ელემენტის (%1) მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve modified item %1.
ka: შეცვლილი ელემენტის (%1) მიღების შეცდომა.
