akonadi_mbox_resource - en to km translation catalogue (33 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
km[0]: (សារ %1 បាន​សម្គាល់​ថា​​លុប)

en: Failed to fetch the collection.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រទៅ​យក​សម្រាំង ។

en: Failed to load the mbox file
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទុក​ឯកសារ mbox

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
km[0]: (លុបសារ %1)

en: Failed to compact the mbox file.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​បង្រួម​ឯកសារ mbox ។

en: MBox file compacted.
km: បាន​បង្រួម​ឯកសារ MBox ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">មាន​តែ​វិធី​មួយ​គត់​ដែល​ត្រូវ​យក​សំបុត្រ​ចេញ​ទាំង​ស្រុង​ពី​ឯកសារ mbox ដោយ​យក​វា​ចេញ​ពី​ឯកសារ​ពិតប្រាកដ ។ ព្រោះ​ថា​វា​អាច​ជា​ប្រតិបត្តិការ​ថ្លៃ​ជាង ប្រភព mbox រក្សាទុក​បញ្ជី​របស់​សារ​ដែលបានលុប ។ នៅពេល​ដែល​សារ​ទាំង​នេះ​ពិត​ជា​ត្រូវបាន​យកចេញ​ពី​ឯកសារ ។</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖</span> ប្រសិនបើ​ឯកសារ​នេះ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​កម្មវិធី​ផ្សេង បញ្ជី​សារ​ដែលបានលុប​ មិនអាចត្រូវ​បាន​ទុក​ចិត្ត​​ទៀត​ទេ ហើយ​សារ​ដែល​បានលុប​អាច​បង្ហាញ​ម្ដ​ងទៀត ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
km: បង្រួម​ឥឡូវ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
km: កុំ​បង្រួម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
km: បង្រួម​រៀងរាល់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
km: ការ​កំណត់ MBox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ដើម្បី​ចាក់សោ​ឯកសារ mbox នៅពេល​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បានអាន ឬ​សរសេរ​ទៅ​កាន់/មក​ពី​ឯកសារ ។</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ</span> ៖ ធាតុ​មួយ​ចំនួន​អាច​ត្រូវ​ការ ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​បន្ថែម មុននឹង​វិធីសាស្ត្រ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
km: ឯកសារ​ចាប់សោ Procmail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
km: កំណត់​សិទ្ធិ M&utt dotlock

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
km: គ្មាន ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លំនាំដើម គួរ​តែមាន​សុវត្ថិភាព​ក្នុងករណី​ភាគ​ច្រើន ។ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណាក៏​ដោយ ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​មិនប្រើ akonadi កំពុង​ចូលដំណើរការ​ឯកសារ mbox ដែល​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ អ្នកនឹង​ត្រូវតែ​កំណត់​វិធីសាស្ត្រ​ចាក់សោ​ដែល​សមរម្យ ។ ចំណាំថា ប្រសិន​បើ​មានករណី​នេះ ធនធាន និង​កម្មវិធី​ផ្សេងៗ​ត្រូវតែ​ប្រើ​វិធីសាស្ត្រ​ចាក់សោ​ដូច​គ្នា​ទាំងអស់ ។

en: Compact frequency
km: ប្រេកង់​បង្រួម

en: Lock method
km: វិធីសាស្ត្រ​ចាក់សោ

en: MBox not loaded.
km: MBox មិន​បានផ្ទុក​ទេ ។

en: Failed to read message with uid '%1'.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​អាន​សារ​​ដោយ​ប្រើ uid '%1' ។

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
km: មាន​តែ​សារ​សំបុត្រ​ទេដែល​អាច​ត្រូវបាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​ធនធាន MBox ។

en: Mail message not added to the MBox.
km: សារ​សំបុត្រ​មិន​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់ MBox ។

en: Could not fetch the collection: %1
km: មិន​អាច​ទៅយក​សម្រាំង ៖ %1 បានទេ

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
km: ឯកសារ MBox ត្រូវបាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​កម្មវិធីផ្សេង ។ ច្បាប់​ចម្លង​របស់​ឯកសារ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​ ហើយ​នឹង​រង់ចាំ​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​ច្បាប់​ចម្លង​នោះ ។ ដើម្បីការពារ​មិន​ឲ្យកើត​ឡើង​ ប្រើ​ការ​ចាក់សោ និង​ប្រាកដ​ថា​ក​ម្មវិធី​ទាំងអស់​ចូល​ដំណើរការ​ mbox ដោយ​ប្រើ​វិធីសាស្ត្រ​ចាក់សោ​ដូច​គ្នា ។

en: Failed to save mbox file to %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​រក្សាទុក​ឯកសារ mbox ទៅ​កាន់ %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ធាតុ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ពីព្រោះ​ធាតុ​ចាស់​មិនអាច​ត្រូវ​បានលុប​ទេ ៖ %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឯកសារ mbox ។

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
km: ឈ្មោះ​បង្ហាញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
km: កុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទិន្នន័យ​ផ្នែកខាង​ក្រោយ​ពិតប្រាកដ ។

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ឯកសារ​រកមើលការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
km: ឯកសារ​ជាប់សោ

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
km: ចំនួន​សារ​ដែល​បានលុប​មុន​ពេលការ​ជម្រះ​ត្រូ​វបាន​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
km: URL ៖
