kdepim-runtime - en to lv translation catalogue (8 entries)

[ctx: Title of the window that shows the status of the migration agent and offers controls to start/stop individual migration jobs.]
en: Migration Status
lv: Migrācijas statuss

[ctx: User visible name of ongoing Akonadi migration jobs]
en: PIM Maintenance
lv: PIM apkope

[ctx: PIM-Maintenance is in progress.]
en: In progress…
lv: Notiek darbība…

en: PIM Maintenance
lv: PIM apkope

[ctx: Name of the migrator in this row]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: Current status of the migrator (done, in progress, …)]
en: Status
lv: Statuss

en: Logfile
lv: Žurnāla datne

[ctx: Title of the window displaying the log of a single migration job.]
en: Migration Info
lv: Migrācijas informācija
