akonadi_birthdays_resource - en to mai translation catalogue (5 entries)

en:  day |  days
mai[0]:  दिन
mai[1]:  दिन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
mai: याद देलाबैबला

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
mai: फिल्टर

en: Birthday
mai: जन्मदिन

en: Anniversary
mai: वर्षगांठ
