akonadi_imap_resource - en to mai translation catalogue (17 entries)

en: IMAP Account
mai: IMAP खाता

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
mai: प्रयोक्ता नाम

en: Inbox
mai: इनबाक्स

en: Shared Folders
mai: साझेदारी फोल्डर

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Clear text
mai: पाठ साफ करू

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Anonymous
mai: बेनाम

en:  minute |  minutes
mai[0]:  मिनट
mai[1]:  मिनट

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
mai: खाता नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
mai: कूटशब्द:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
mai: फिल्टर कएल जाए रहल अछि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
mai: उन्नत

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
mai: संबंधन जमावट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
mai: किछु नहि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Port:
mai: पोर्टः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
mai: खाली
