akonadi_birthdays_resource - en to nds translation catalogue (10 entries)

en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
nds: Vöranstoot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
nds: &Vöranstoot fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
nds: Na Kategorien &filtern

en: Birthdays & Anniversaries
nds: Geboorts- un Johrdaag

en: %1's birthday
nds: %1 sien Geboortsdag

en: Birthday
nds: Geboortsdag

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
nds: %1 un %2 hebbt heiraadt

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
nds: %1 hett heiraadt

en: Anniversary
nds: Johrdag
