akonadi_ical_resource - en to nds translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
nds: Padd na "iCal"-Datei

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nds: Wiesnaam

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nds: Bitte de aktuellen Hülpprogramm-Daten nich ännern.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nds: Datei op Ännern beluern

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
nds: Töövtiet för't automaatsche Sekern (in Minuten).

en: Incidence with uid '%1' not found.
nds: Begeefnis mit UID "%1" lett sik nich finnen.

en: Calendar not loaded.
nds: Kalenner nich laadt

en: Failed to save calendar file to %1
nds: Kalennerdatei lett sik nich as "%1" sekern.

en: Unable to retrieve added item %1.
nds: Toföögt Element "%1" lett sik nich halen.

en: Unable to retrieve modified item %1.
nds: Ännert Element "%1" lett sik nich halen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
nds: Dateinaam:
