akonadi_imap_resource - en to nds translation catalogue (132 entries)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
nds: IMAP-Orner „%1“ lett sik nich na den Böverorner „%2“ tofögen, dat gifft em nich.

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
nds: De Orner "%1" lett sik op den IMAP-Server nich opstellen.

en: Failed to subscribe to the folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
nds: De Orner "%1" op den IMAP-Server lett sik nich bestellen. He dukt bi de nakamen Synkroniseren nich wedder op. Bruuk den Bestelldialoog, wenn Du dat wegkriegen wullt.

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
nds: En poor Anmarken för "%1" laat sik op den IMAP-Server nich schrieven. %2

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
nds: De UID för de tolest op den Server opstellt Naricht lett sik nich fastslaan.

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
nds: De IMAP-Orner "%1" lett sik nich ännern, dat gifft em op den Server nich.

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
nds: För „%1“ deit toeerst dat Halen vun Togriepkuntrulllisten (TKLs, engl. „ACLs“) vun den IMAP-Server noot. TKL-Ännern warrt övergahn.

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
nds: De Orner lett sik nich ümnömen, Ornerlist warrt wedderherstellt.

en: Failed to subscribe to the renamed folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
nds: De ümnöömt Orner "%1" op den IMAP-Server lett sik nich bestellen. He dukt bi de nakamen Synkroniseren nich wedder op. Bruuk den Bestelldialoog, wenn Du dat wegkriegen wullt.

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
nds: En poor Togriepkuntrulllen för „%1“ laat sik op den IMAP-Server nich schrieven. %2

en: IMAP Account
nds: IMAP-Konto

note: i18n: ectx: label, entry (ImapServer), group (network)
en: IMAP server
nds: IMAP-Server

note: i18n: ectx: label, entry (ImapPort), group (network)
en: Defines the port the IMAP service is running on
nds: Gifft den Port an, op den de IMAP-Deenst löppt.

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
nds: Brukernaam

note: i18n: ectx: label, entry (Safety), group (network)
en: Defines the encryption type to use
nds: Gifft den Verslöteln-Typ an.

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideEncryption), group (network)
en: Override configured encryption mode
nds: Instellt Verslötelmetood övergahn

note: i18n: ectx: label, entry (Authentication), group (network)
en: Defines the authentication type to use
nds: Gifft de Identiteetprööv-Metood an.

note: i18n: ectx: label, entry (SubscriptionEnabled), group (network)
en: Defines if the server side subscription is enabled
nds: Leggt fast, wat dat Bestellen op de Server-Siet anmaakt is

note: i18n: ectx: label, entry (DisconnectedModeEnabled), group (cache)
en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
nds: Fastleggen, wat jümmers all IMAP-Daten lokaal sekert warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckEnabled), group (cache)
en: Defines if interval checking is enabled.
nds: Leggt fast, wat perioodsch Nakieken anmaakt is.

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckTime), group (cache)
en: Check interval in minutes
nds: Nakiek-Afstand in Minuten

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveMetadataOnFolderListing), group (cache)
en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
nds: Fastleggen, wat ok Anmarken, TKLs un Informatschonen över Nettpost-Bruukgrenzdaten
                 bi't Oplisten haalt un wiest warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticExpungeEnabled), group (cache)
en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
nds: Fastleggen, wat de Befehl för't Wegmaken automaatsch utgeven warrt, oder vun Hand
                 över de D-BUS-Koppelsteed utlööst warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollection), group (cache)
en: Define which folder is used for trash
nds: Affallorner fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollectionMigrated), group (cache)
en: Define if the trash collection received the special attribute
nds: Fastleggen wat de Affallsammeln de Besünner-Egenschap kregen hett

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultIdentity), group (cache)
en: Define if account uses the default identity
nds: Fastleggen, wat dat Konto de Standard-Identiteet bruukt

note: i18n: ectx: label, entry (AccountIdentity), group (cache)
en: Identity account
nds: Identiteet för dat Konto

note: i18n: ectx: label, entry (KnownMailBoxes), group (cache)
en: List of mailbox names reported by the server the last time
nds: List vun Postfachnaams, as tolest vun den Server meldt.

note: i18n: ectx: label, entry (IdleRidPath), group (idle)
en: RID path to the mailbox to watch for changes
nds: RID-Padd na't Postfach, dat Du op Ännern beluern wullt

note: i18n: ectx: label, entry (SieveSupport), group (siever)
en: Define if server supports sieve
nds: Fastleggen, wat de Server Sieve ünnerstütten deit

note: i18n: ectx: label, entry (SieveReuseConfig), group (siever)
en: Define if we reuse host and login configuration
nds: Fastleggen, wat Reekner- un Anmell-Instellen wedder bruukt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (SievePort), group (siever)
en: Define sieve port
nds: Sieve-Port fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (SieveAlternateUrl), group (siever)
en: Define alternate URL
nds: Anner URL fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (SieveVacationFilename), group (siever)
en: Define default sieve vacation filename
nds: Standardnaam vun de Oorlööf-Datei för Sieve-Akschoon fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomUsername), group (siever)
en: Define username used from custom server sieve url
nds: Brukernaam ut egen Server-Sieve-URL fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomAuthentification), group (siever)
en: Defines the type of identification used by custom sieve server
nds: Gifft de Identiteetprööv-Metood an, de de egen Sieve-Server bruukt

en: No server configured yet.
nds: Noch keen Server fastleggt.

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
nds: Bestellen op Server-Siet

en: Connection established.
nds: Tokoppelt.

en: Server is not available.
nds: Server is nich verföögbor.

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
nds: Indrag warrt na "%1" toföögt

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
nds: Indrag binnen "%1" warrt opfrischt

[ctx: @info:status]
en: Updating items
nds: Indrääg warrt opfrischt

[ctx: @info:status]
en: Removing items
nds: Indrääg warrt wegdaan

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
nds: Indrääg warrt vun "%1" na "%2" verschaven.

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
nds: Ornern warrt haalt

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
nds: Besünner Ornerinformatschonen för "%1" warrt haalt

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
nds: Orner "%1" warrt opstellt

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
nds: Orner "%1" warrt opfrischt

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
nds: Orner "%1" warrt wegmaakt

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
nds: Orner "%1" warrt vun "%2" na "%3" verschaven

[ctx: @info:status]
en: Searching...
nds: Bi to söken...

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
nds: De IMAP-Orner "%1" lett sik nich verschuven, dat gifft em op den Server nich.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
nds: De IMAP-Orner "%1" lett sik nich ut "%2" rutschuven, dat gifft "%2" op den Server nich.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
nds: De IMAP-Orner "%1" lett sik nich na "%2" verschuven, dat gifft "%2" op den Server nich.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
nds: De Naricht lett sik nich verschuven, dat gifft ehr op den Server nich.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
nds: De Naricht lett sik nich ut "%1" rutschuven, dat gifft "%1" op den Server nich.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
nds: De Naricht lett sik nich na "%1" verschuven, dat gifft "%1" op den Server nich.

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
nds: De Naricht ut "%1" lett sik op den IMAP-Server nich för't Wegdoon markeren. Se dukt bi de nakamen Synkroniseren wedder op.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
nds: De Orner lett sik nich wegmaken, Ornerlist warrt wedderherstellt.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
nds: De Orner för't Wegdoon lett sik nich finnen, Ornerlist warrt wedderherstellt.

en: Connection lost
nds: Verbinnen afreten

en: killed
nds: afschaten

en: <p>Your access rights to folder <b>%1</b> have been restricted, it will no longer be possible to add messages to this folder.</p>
nds: <p>Dien Togrieprechten för den Orner <b>%1</b> wöörn ingrenzt, Du kannst em keen Narichten mehr tofögen.</p>

en: Access rights revoked
nds: Togrieprechten torüchropen

en: Inbox
nds: Postingang

en: Shared Folders
nds: Freegeven Ornern

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
nds: Fehlen Narichten-Hööftdelen warrt haalt binnen %3: %1/%2

en: Remote id is empty or invalid
nds: Feern ID is leddig oder leeg

en: No message retrieved, failed to read the message.
nds: Keen Naricht haalt, de Naricht lett sik nich lesen.

en: No message retrieved, server reply was empty.
nds: Keen Naricht kregen, de Server-Antwoort weer leddig.

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
nds: Server-Info

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
nds: Tokoppeln na IMAP-Server %1 nich mööglich.
    %2

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
nds: Tokoppeln na IMAP-Server nich mööglich.
    %1

en: Disconnected from server during login.
nds: Bi't Anmellen vun Server afkoppelt

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
nds: Keen Bito-Verbinnen na IMAP-Server %1 mehr mööglich.

en: Could not read the password: user rejected wallet access
nds: Dat Passwoort lett sik nich lesen: Bruker hett Togriep op de Knipp afwiest.

en: Empty password
nds: Passwoort fehlt

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
nds: Du wullt TLS/SSL för't Tokoppeln na %1 bruken, man as't lett ünnerstütt Dien Systeem dat nich.

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
nds: Tokoppeln na IMAP-Server nich mööglich.
    %1

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
nds: Affragen vun't Könen vun den IMAP-Server %1 nich mööglich.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
nds: Affragen vun't Könen vun den IMAP-Server nich mööglich.
    %1

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
nds: De IMAP-Server %1 lett sik nich bruken, he kann nich allens, wat noot deit: %2. Snack bitte den Systeempleger dor op an, dat he den Server opfrischen schull.

en: Account Settings
nds: Konto-Instellen

[ctx: Input username/password manually and not store them]
en: Try Again
nds: Nochmaal versöken

en: Please enter password for user '%1' on IMAP server '%2'.
nds: Giff bitte för den Bruker "%1" op IMAP-Server "%2" dat Passwoort in.

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Clear text
nds: Eenfach Text

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Anonymous
nds: Anonüm

en:  minute |  minutes
nds[0]:  Minuut
nds[1]:  Minuten

en: Identity:
nds: Identiteet:

en: Could not access KWallet. If you want to store the password permanently then you have to activate it. If you do not want to use KWallet, check the box below, but note that you will be prompted for your password when needed.
nds: Keen Togriep op KWallet. Du muttst dat opropen, wenn Du dat Passwoort duerhaftig sekern wullt. Wullt Du KWallet nich bruken, maak dat Krüüzfeld nerrn an, man beacht: Du warrst denn na't Passwoort fraagt, wenn dat bruukt warrt.

en: Do not use KWallet
nds: Knipp nich bruken

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
nds: Tokoppeln na den Server nich mööglich. Överprööv bitte de Serveradress.

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
nds: <qt><b>Keen Sekerheitünnerstütten. Dat Tokoppeln na dissen Server warrt nich anraadt.</b></qt>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
nds: <qt><b>Disse Server lett sik nich bruken.</b></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nds: Allgemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, accountInfoLabel)
en: Account Information
nds: Konto-Informatschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
nds: Kontonaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
nds: Den IMAP-Server angeven. Wullt Du Di för't Verslöteln na anner as de Standard-Port tokoppeln, kannst Du ehr mit ":port" angeven. Een Bispill: "imap.bispill.net:144".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: The username.
nds: De Brukernaam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: The password.
nds: Dat Passwoort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
nds: Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, checkOptions)
en: Mail Checking Options
nds: Optschonen för't Kieken na Nettpost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disconnectedModeEnabled)
en: &Download all messages for offline use
nds: All Narichten för afkoppelt Bruuk &daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMailCheckBox)
en: Enable &interval mail checking
nds: T&ietgever för't Kieken na Nettpost bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Check mail interval:
nds: Tietafstand för't Kieken na Nettpost:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
nds: Filtern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, managesieveCheck)
en: Server supports Sieve
nds: Server ünnerstütt Sieve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameConfigCheck)
en: Reuse host and login configuration
nds: Reekner- un Anmell-Instellen wedder bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
nds: De Server-Port hett sik ännert, as se ManageSieve to en vull RFC-Standard maakt hebbt. Ole Servers bruukt Port 2000, man niege Servers, de sik to den Standard hoolt, laat sik bloots över de Port 4190 ansnacken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Managesieve port:
nds: Sieve-Pleegport:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authentication)
en: Authentication
nds: Identiteetprööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAuthentification)
en: No authentication
nds: Keen Identiteetprööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
nds: Brukernaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Authentication:
nds: Anmellmetood:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: IMAP Settings
nds: IMAP-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscriptionEnabled)
en: Enable server-side subscriptions
nds: Bestellen op Server-Siet anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscriptionButton)
en: Serverside Subscription...
nds: Bestellen op Server-Siet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoExpungeCheck)
en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
nds: Ornern a&utomaatsch lüttmaken (deit wegmaakte Narichten weg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Trash folder:
nds: Affallorner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
nds: Verbinnen instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testButton)
en: Auto Detect
nds: Autom. opdecken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showServerInfo)
en: Server Info
nds: Server-Info

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Encryption:
nds: Verslöteln:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
nds: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is seker IMAP över Port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> arbeidt op Port 143 un wesselt direktemang na't Tokoppeln na en seker Verbinnen;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Keen</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> koppelt op Port 143 to, man wesselt nich na en seker Verbinnen. Disse Optschoon is nich anraadt.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
nds: Leddig

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
nds: &List nieg laden

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
nds: Bestellen op Server-Siet anmaken

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
nds: Söken:

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
nds: Bloots bestellte
