akonadi_mbox_resource - en to nds translation catalogue (36 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
nds[0]: (1 Naricht för't Wegdoon markeert)
nds[1]: (%1 Narichten för't Wegdoon markeert)

en: Failed to fetch the collection.
nds: De Sammeln lett sik nich halen.

en: Failed to load the mbox file
nds: De MBox-Datei lett sik nich laden.

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
nds[0]: (1 Naricht warrt wegdaan)
nds[1]: (%1 Narichten warrt wegdaan)

en: Failed to compact the mbox file.
nds: De MBox-Datei lett sik nich oprümen.

en: MBox file compacted.
nds: MBox-Datei oprüümt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
nds: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En Nettbreef lett sik bloots heel un deel ut en MBox-Datei wegmaken, wenn Een em redig ut de Datei wegmaakt, man dat is veel Arbeit. Dorüm bargt de MBox-Ressource en List mit de wegdaan Nettbreven. Af un an warrt de denn redig ut de Datei wegmaakt.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beacht:</span> De Nadeel dorvun is, wenn en anner Programm de Datei ännert, is de List mit wegdaan Nettbreven leeg. Denn köönt wegdaan Nettbreven wedder opduken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
nds: Nu &oprümen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
nds: &Nienich automaatsch oprümen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
nds: O&prümen all

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MessageCount)
en: msg
nds: Nettbreven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
nds: MBox-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
nds: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En Metood för't Afsluten vun de MBox-Datei utsöken, wenn Daten ut de Datei leest oder dor rinschreven warrt.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beacht</span>: För en poor vun de Metoden mag dat nödig wesen, Du installeerst eerst noch anner Programmen, ehr de Metoden sik bruken laat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
nds: Procmail-&Slottdatei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
nds: &Mutt-dotlock

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
nds: M&utt-dotlock mit Verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
nds: &Keen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
nds: Keen, also de Standardinstellen, sünd tomehrst seker. Griept anner Programmen op de instellt MBox-Datei to, de Akonadi nich bruken doot, schullst Du en passen Metood för't Afsluten fastleggen. Beacht, dat denn all op de Datei togriepen Programmen de sülve Metood bruken mööt.

en: Compact frequency
nds: Komprimeren-Opfrischtiet

en: Lock method
nds: Afsluutmetood

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
nds: MBox nich instellt.

en: MBox not loaded.
nds: MBox nich laadt

en: Failed to read message with uid '%1'.
nds: De Naricht mit de UID "%1" lett sik nich lesen.

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
nds: Na de MBox-Ressource laat sik bloots Nettbreven tofögen

en: Mail message not added to the MBox.
nds: De Nettbreev wöör de MBox nich toföögt.

en: Could not fetch the collection: %1
nds: De Sammeln lett sik nich halen: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
nds: En anner Programm hett de MBox-Datei ännert. En Kopie wöör opstellt, un de utstahn Ännern op disse Kopie anwendt. Sluut de Datei af (bruuk "locking"), dormit dit nich nochmaal vörkummt, un beseker, all Programmen, de op MBox togriept, bruukt de sülve Metood för't Afsluten.

en: Failed to save mbox file to %1
nds: MBox-Datei lett sik nich as "%1" sekern

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
nds: De ännerte Indrag lett sik nich opfrischen, de ole Indrag lett sik nich wegdoon. Grund: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
nds: Padd na de MBox-Datei

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nds: Wiesnaam

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nds: Bitte de aktuellen Hülpprogramm-Daten nich ännern.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nds: Datei op Ännern beluern

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
nds: Slottdatei

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
nds: Tall vun wegdaan Nettbreven, ehr dat Oprümen anfangt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
nds: Adress:
