akonadi_vcard_resource - en to nds translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
nds: VCard-Adressbookdatei

en: Contact with uid '%1' not found.
nds: Kontakt mit de UID "%1" nich funnen.

en: Unable to open vCard file '%1'.
nds: VCard-Datei "%1" lett sik nich opmaken.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
nds: Padd na VCard-Datei

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nds: Wiesnaam

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nds: Bitte de aktuellen Hülpprogramm-Daten nich ännern.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nds: Datei op Ännern beluern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
nds: Dateinaam:
