akonadi_maildir_resource - en to nds translation catalogue (35 entries)

en: The selected path is empty.
nds: De utsöcht Padd is leddig.

en: The selected path contains valid Maildir folders.
nds: De utsöchte Padd bargt gellen Nettpostornern.

en: The selected path is a valid Maildir.
nds: De utsöchte Padd is en gellen Nettpostorner.

en: The selected path does not exist yet, a new Maildir will be created.
nds: Den utsöchten Padd gifft dat noch nich, en nieg Nettpostorner warrt opstellt.

en: The selected path does not exist.
nds: Den utsöchten Padd gifft dat nich.

en: Error opening %1; this folder is missing.
nds: Fehler bi't Opmaken vun "%1"; dat gifft dissen Orner nich.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
nds: Fehler bi't Opmaken vun "%1": Dat gellt nich as Nettpostorner, oder Du hest dor binnen nich noog Togriepverlöven.

en: Cannot locate mail file %1.
nds: Nettpost-Datei "%1" lett sik nich finnen.

en: Cannot open mail file %1.
nds: Nettpost-Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cannot write to mail file %1.
nds: Nettpost-Datei "%1" lett sik nich schrieven.

en: Failed to create mail file %1. The error was: %2
nds: Nettpostdatei "%1" lett sik nich opstellen. De Fehler weer: %2

en: Failed to update the file name %1 to %2 on the disk. The error was: %3.
nds: De Naam vun de Nettpostdatei lett sik op de Fastplaat nich vun "%1" op "%2" ännern. De Fehler weer: %3.

en: Unusable configuration.
nds: Nich bruukbor Instellen

en: Unable to fetch item: The maildir folder "%1" is not valid.
nds: Element lett sik nich halen. De Nettpostorner "%1" gellt nich.

en: Error: Unsupported type.
nds: Fehler: Nich ünnerstütt Typ.

en: Failed to change the flags for the mail. %1
nds: De Nettbreef-Markeren laat sik nich ännern. %1

en: Source folder is invalid: '%1'.
nds: Bornorner is leeg: %1

en: Destination folder is invalid: '%1'.
nds: Teelorner is leeg: %1

en: Could not move message '%1' from '%2' to '%3'. The error was %4.
nds: Naricht "%1" lett sik nich vun "%2" na "%3" verschuven. De Fehler weer: %4.

en: Failed to delete message: %1
nds: Naricht lett sik nich wegdoon: %1

en: Maildir '%1' for collection '%2' is invalid.
nds: Nettpostorner "%1" för Sammeln "%2" is leeg.

en: Unable to rename maildir folder '%1'.
nds: Nettpostorner " %1" lett sik nich ümnömen.

en: Cannot move root maildir folder '%1'.
nds: Wörtel-Nettpostorner "%1" lett sik nich verschuven.

en: Unable to move maildir folder '%1' from '%2' to '%3'.
nds: Nettpostorner "%1" lett sik nich vun "%2" na "%3" verschuven.

en: Cannot delete top-level maildir folder '%1'.
nds: Böverst Nettpostorner "%1" lett sik nich wegmaken.

en: Failed to delete sub-folder '%1'.
nds: Ünnerorner "%1" lett sik nich wegdoon.

en: Unable to create maildir '%1'.
nds: Nettpostorner "%1" lett sik nich opstellen.

en: No usable storage location configured.
nds: Keen bruukbor Spiekersteed fastleggt.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to maildir
nds: Padd na Nettpostorner

note: i18n: ectx: label, entry (TopLevelIsContainer), group (General)
en: Path points to a folder containing Maildirs instead of to a maildir itself.
nds: De Padd wiest op en Orner, de Nettpostornern bargt, ansteed op en Nettpostorner.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nds: Bitte de aktuellen Hülpprogramm-Daten nich ännern.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigWidget)
en: Mail Directory Settings
nds: Nettpostorner-Instellen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Maildir
nds: Nettpostorner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the folder containing the maildir information:
nds: Den Orner mit de Nettpostorner-Informatschonen utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
nds: Bloots leesbor opmaken
