akonadi_birthdays_resource - en to nl translation catalogue (11 entries)

en:  day |  days
nl[0]:  dag
nl[1]:  dagen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
nl: Herinnering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
nl: He&rinnering instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
nl: Voor gebeurtenis he&rinneren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
nl: Op categorieën &filteren

en: Birthdays & Anniversaries
nl: Verjaardagen & trouwdagen

en: %1's birthday
nl: Verjaardag van %1

en: Birthday
nl: Verjaardag

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
nl: Trouwdag van %1 & %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
nl: Trouwdag van %1

en: Anniversary
nl: Trouwdag
