kdepim-runtime - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: EteSync Resource
nl: EteSync-hulpbron

en: Temporary server error
nl: Tijdelijke serverfout

en: You do not have permission to perform this action.
nl: U hebt niet de rechten om deze actie uit te voeren.

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: A server error occurred.
nl: Er is een serverfout opgetreden.

en: Server error
nl: Serverfout

en: Your EteSync credentials were changed. Please click OK to re-enter your credentials.
nl: Uw credentials voor EteSync zijn gewijzigd. Klik op OK om uw credentials opnieuw in te voeren.

en: Credentials Changed
nl: Credentials gewijzigd

en: Cannot retrieve items - account is null
nl: Kan items niet ophalen - account is nul

en: Could not get etesyncCollection from cache '%1'
nl: Kon etesyncCollection uit cache '%1' niet ophalen

en: Could not create new etesyncItem '%1'
nl: Kon nieuw etesyncItem '%1' niet aanmaken

en: Could not get etesyncItem from cache '%1'
nl: Kon etesyncItem niet ophalen uit cache '%1'

en: Could not create new etesyncCollection
nl: Kon nieuw etesyncCollection niet aanmaken

en: Something went wrong
nl: Er ging iets fout

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
nl: URL-adres server

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the EteSync server, should be something like https://myserver.org/
nl: Het URL van de EteSync-server, moet zoiets zijn als https://mijnserver.org/

[ctx: the username to login on server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
nl: Gebruikersnaam

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the EteSync server
nl: De gebruikersnaam die gebruikt wordt voor aanmelding op de EteSync-server

note: i18n: ectx: label, entry (BasePath), group (General)
en: Path to base directory
nl: Pad naar basismap

[ctx: @title:window]
en: EteSync configuration wizard
nl: EteSync-configuratie-assistent

en: Login Credentials
nl: Aanmeldgegevens

en: Enter your credentials to login to the EteSync server
nl: Voer uw gegevens in voor aanmelden bij de EteSync-server

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: 🛈 The password field is empty because EteSync does not store it for security reasons.
nl: 🛈 Het wachtwoordveld is leeg omdat EteSync het niet opslaat om redenen van beveiliging.

en: Please ensure that the server URL is correct. The URL should start with http:// or https://.
nl: Ga na dat de URL van de server juist is. De URL zou moeten beginnen met http:// of https://.

en: Could not connect to the server. Please ensure that the server URL is correct.
nl: Kon geen verbinding maken met de server. Ga na dat de URL van de server juist is.

en: EteSync server not found. Please ensure that the server URL is correct.
nl: EteSync server niet gevonden. Ga na dat de server-URL juist is.
