akonadi_vcard_resource - en to nl translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
nl: vCard-adresboekbestand

en: Contact with uid '%1' not found.
nl: Contact met uid '%1' niet gevonden.

en: Unable to open vCard file '%1'.
nl: Kan vCard-bestand '%1' niet openen.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
nl: Pad naar vCard-bestand.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nl: Schermnaam.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nl: Wijzig de actuele backend-data niet.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nl: Bestand monitoren op wijzigingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
nl: Bestandsnaam:
