akonadi_ical_resource - en to nl translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
nl: Pad naar iCal-bestand.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nl: Schermnaam.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nl: Wijzig de actuele backend-data niet.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nl: Bestand monitoren op wijzigingen.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
nl: Het bestand periodiek bijwerken.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
nl: Automatische bijwerkperiode in minuten.

en: Incidence with uid '%1' not found.
nl: Incident met uid '%1' niet gevonden.

en: Calendar not loaded.
nl: Agenda niet geladen.

en: Failed to save calendar file to %1
nl: Opslaan van agendabestand in %1 is mislukt

en: Unable to retrieve added item %1.
nl: Het toegevoegde item %1 kon niet worden opgehaald.

en: Unable to retrieve modified item %1.
nl: Het gewijzigde item %1 kon niet worden opgehaald.
