akonadi_imap_resource - en to nn translation catalogue (76 entries)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
nn: Klarar ikkje leggja til IMAP-mappa «%1» i overmappa «%2», som ikkje finst.

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
nn: Klarar ikkje endra IMAP-mappa «%1». Ho finst ikkje på tenaren.

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
nn: Må henta ACL (tilgangsoversikt) for «%1» frå IMAP-tenaren først. Hoppar over endring av ACL.

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
nn: Klarte ikkje endra namn på mappa. Mappelista vert no gjenoppretta.

en: IMAP Account
nn: IMAP-konto

note: i18n: ectx: label, entry (ImapServer), group (network)
en: IMAP server
nn: IMAP-tenar

note: i18n: ectx: label, entry (ImapPort), group (network)
en: Defines the port the IMAP service is running on
nn: Adresse til porten IMAP-tenesta køyrer på

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
nn: Brukarnamn

note: i18n: ectx: label, entry (Safety), group (network)
en: Defines the encryption type to use
nn: Vel kva krypteringstype du vil bruka

note: i18n: ectx: label, entry (Authentication), group (network)
en: Defines the authentication type to use
nn: Vel kva innloggingstype du vil bruka

note: i18n: ectx: label, entry (SubscriptionEnabled), group (network)
en: Defines if the server side subscription is enabled
nn: Vel om tenarabonnement skal brukast

note: i18n: ectx: label, entry (DisconnectedModeEnabled), group (cache)
en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
nn: Vel om alle IMAP-dataa alltid òg skal mellomlagrast lokalt

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckEnabled), group (cache)
en: Defines if interval checking is enabled.
nn: Vel om intervallkontroll skal brukast.

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckTime), group (cache)
en: Check interval in minutes
nn: Lagringsintervall i minutt

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveMetadataOnFolderListing), group (cache)
en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
nn: Avgjer om merknadar, ACL-ar og kvoteinformasjon til postkassar
                 òg skal hentast ved oversiktsvising.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticExpungeEnabled), group (cache)
en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
nn: Avgjer om expunge-kommandoen skal sendast automatisk. Elles vert han
                 utløyst manuelt via D-Bus.

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollection), group (cache)
en: Define which folder is used for trash
nn: Vel kva mappe du vil bruka som papirkorg

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultIdentity), group (cache)
en: Define if account uses the default identity
nn: Vel om kontoen skal bruka standardidentiteten

note: i18n: ectx: label, entry (AccountIdentity), group (cache)
en: Identity account
nn: Identitetskonto

note: i18n: ectx: label, entry (IdleRidPath), group (idle)
en: RID path to the mailbox to watch for changes
nn: RID-adresse til postboksen som skal overvakast

note: i18n: ectx: label, entry (SieveSupport), group (siever)
en: Define if server supports sieve
nn: Vel om tenaren støttar Sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveReuseConfig), group (siever)
en: Define if we reuse host and login configuration
nn: Vel tenar- og innloggingsoppsettet skal gjenbrukast

note: i18n: ectx: label, entry (SievePort), group (siever)
en: Define sieve port
nn: Vel Sieve-port

note: i18n: ectx: label, entry (SieveAlternateUrl), group (siever)
en: Define alternate URL
nn: Vel alternativ adresse

note: i18n: ectx: label, entry (SieveVacationFilename), group (siever)
en: Define default sieve vacation filename
nn: Vel standard sieve vacation-filnamn

en: No server configured yet.
nn: Du har ikkje sett opp nokon tenar enno.

en: Connection established.
nn: Tilkoplinga er oppretta.

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
nn: Klarar ikkje flytta IMAP-mappa «%1». Ho finst ikkje på tenaren.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
nn: Kan ikkje flytta IMAP-mappa «%1» frå «%2», då «%2» ikkje finst på tenaren.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
nn: Kan ikkje flytta IMAP-mappa «%1» til «%2», då «%2» ikkje finst på tenaren.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
nn: Kan ikkje flytta meldinga, då ho ikkje finst på tenaren.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
nn: Kan ikkje flytta meldinga frå «%1», då «%1» ikkje finst på tenaren.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
nn: Kan ikkje flytta meldinga til «%1», då «%1» ikkje finst på tenaren.

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
nn: Klarte ikkje merkja meldinga frå «%1» for sletting frå IMAP-tenaren. Ho vil derfor dukka opp att ved neste synkronisering.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
nn: Klarte ikkje sletta mappa. Mappelista vert no gjenoppretta.

en: Inbox
nn: Innboks

en: Shared Folders
nn: Delte mapper

en: No message retrieved, server reply was empty.
nn: Ingen meldingar vart henta. Svaret frå tenaren var tomt.

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
nn: Klarte ikkje kopla til IMAP-tenaren %1.
    %2

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
nn: Du prøvde å starta ei TLS/SSL-tilkopling til %1, men systemet ditt ser ikkje ut til å vera sett opp til dette.

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
nn: IMAP-tenaren %1 kan ikkje brukast, då han manglar støtte for nokre viktige funksjonar: %2. Du bør be systemansvarleg om å oppgradera tenaren.

en:  minute |  minutes
nn[0]:  minutt
nn[1]:  minutt

en: Identity:
nn: Identitet:

en: Could not access KWallet. If you want to store the password permanently then you have to activate it. If you do not want to use KWallet, check the box below, but note that you will be prompted for your password when needed.
nn: Fekk ikkje tilgang til KWallet. Dersom du vil lagra passordet permanent, må du bruka dette KWallet. Dersom du ikkje vil bruka det, kan du kryssa av i boksen nedanfor. Merk då at du vert spurd om passordet oftare.

en: Do not use KWallet
nn: Ikkje bruk KWallet

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
nn: <qt><b>Ingen trygge tilkoplingstypar er støtta. Det er ikkje tilrådd å kopla til denne tenaren.</b></qt>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
nn: <qt><b>Denne tenaren kan ikkje brukast.</b></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, accountInfoLabel)
en: Account Information
nn: Kontoinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
nn: Kontonamn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
nn: Oppgje IMAP-tenar. Dersom du vil kopla til ein uvanleg port for ein spesiell krypteringstype, kan du leggja til «:portnummer». Eksempel: «imap.test.no:144».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: The username.
nn: Brukarnamnet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: The password.
nn: Passordet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
nn: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, checkOptions)
en: Mail Checking Options
nn: Innstillingar for sjekking av e-post

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disconnectedModeEnabled)
en: &Download all messages for offline use
nn: &Last ned alle meldingar for fråkopla bruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMailCheckBox)
en: Enable &interval mail checking
nn: Slå på &regelmessig sjekking av e-post

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Check mail interval:
nn: Tid mellom e-postsjekkar:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
nn: Filtrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, managesieveCheck)
en: Server supports Sieve
nn: Tenaren støttar Sieve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameConfigCheck)
en: Reuse host and login configuration
nn: Gjenbruk tenar- og innloggingsoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Managesieve port:
nn: Managesieve-port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
nn: Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Authentication:
nn: Autentisering:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: IMAP Settings
nn: IMAP-innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscriptionEnabled)
en: Enable server-side subscriptions
nn: Bruk tenarabonnement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscriptionButton)
en: Serverside Subscription...
nn: Tenarabonnement …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoExpungeCheck)
en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
nn: &Komprimer automatisk mapper (fjernar sletta meldingar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Trash folder:
nn: Papirkorgmappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
nn: Innstillingar for tilkopling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testButton)
en: Auto Detect
nn: Autooppdaging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Encryption:
nn: Kryptering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
nn: Inga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> er trygg IMAP over port 993.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> brukar port 143 og byter til eit trygt samband straks etter tilkopling.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Ingen</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> brukar port 143, men byter ikkje til trygt samband. Dette valet er ikkje tilrådd.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
nn: Tom
