akonadi_vcard_resource - en to nn translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
nn: vCard-adressebokfil

en: Contact with uid '%1' not found.
nn: Fann ikkje kontakt med UID-en «%1».

en: Unable to open vCard file '%1'.
nn: Klarte ikkje opna vCard-fila «%1».

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
nn: Adresse til vCard-fil.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
nn: Visingsnamn.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nn: Ikkje endra grunnlagsdataa.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
nn: Overvak fila for endringar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
nn: Filnamn:
