akonadi_vcarddir_resource - en to nn translation catalogue (6 entries)

en: Contact with uid '%1' not found.
nn: Fann ikkje kontakt med UID-en «%1».

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
nn: Prøver å skriva til ein skriveverna katalog: «%1»

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
nn: Adresse til vCard-katalog

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
nn: Minutt mellom autolagringar.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
nn: Ikkje endra grunnlagsdataa.

en:  minute |  minutes
nn[0]:  minutt
nn[1]:  minutt
