akonadi_birthdays_resource - en to nn translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
nn: Påminning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
nn: Legg til &påminning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
nn: &Påminning før hending:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
nn: &Filtrer etter kategoriar

en: Birthdays & Anniversaries
nn: Fødsels- og bryllaupsdagar

en: %1's birthday
nn: Fødselsdagen til %1

en: Birthday
nn: Fødselsdag

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
nn: Bryllaupsdagen til %1 og %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
nn: Bryllaupsdagen til %1

en: Anniversary
nn: Bryllaupsdag
