akonadi_vcard_resource - en to pt translation catalogue (7 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
pt: Ficheiro de Livro de Endereços vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
pt: O contacto com UID '%1' não foi encontrado.

en: Unable to open vCard file '%1'.
pt: Não é possível aceder ao ficheiro vCard '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
pt: Localização do ficheiro vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
pt: O nome a apresentar.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
pt: Não alterar os dados actuais da infra-estrutura.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
pt: Vigiar as alterações no ficheiro.
