akonadi_vcard_resource - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
pt_BR: Arquivo do livro de endereços vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
pt_BR: O contato com UID '%1' não foi encontrado.

en: Unable to open vCard file '%1'.
pt_BR: Não foi possível abrir o arquivo vCard '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
pt_BR: Caminho para o arquivo vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
pt_BR: Nome de exibição.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
pt_BR: Não alterar os dados reais da infraestrutura.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
pt_BR: Monitorar as alterações no arquivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
pt_BR: Nome do arquivo:
