kdepim-runtime - en to sa translation catalogue (180 entries)

en: Incorrect email address
sa: गलत् ईमेल-सङ्केतः

en: Exchange protocol information not found
sa: आदानप्रदानप्रोटोकॉलसूचना न प्राप्ता

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
sa: <b>%1</b> खातेः Microsoft Exchange प्रमाणपत्राणि अधुना वैधं न भवन्ति । तस्य उपयोगं निरन्तरं कर्तुं भवद्भिः प्रमाणीकरणं करणीयम् ।

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
sa: Microsoft Exchange खातेः <b>%1</b> कृते प्रमाणपत्राणि प्राप्तुं असफलम् । कृपया खातासेटिंग्स् पृष्ठे अद्यतनं कुर्वन्तु।

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
sa: Microsoft Exchange EWS खातेः <b>%1</b> उपयोक्तृनाम/गुप्तशब्दः वैधः नास्ति । कृपया खातासेटिंग्स् पृष्ठे अद्यतनं कुर्वन्तु।

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
sa: Microsoft Exchange विन्यासः

[ctx: Server status]
en: OK
sa: अस्तु

en: PEM file
sa: PEM सञ्चिका

[ctx: User Agent]
en: Custom
sa: आचारः

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
sa: Microsoft Exchange Web Services (EWS) कृते अकोनाडी संसाधनम्

[ctx: @info]
en: Copyright (c) Krzysztof Nowicki 2015-2020
sa: प्रतिलिपि अधिकार (ग) Krzysztof Nowicki 2015-2020

[ctx: @info]
en: Version %1
sa: संस्करणम् %1

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
sa: GNU Library General Public License संस्करणं 2.0 अथवा ततः परं वितरितम् ।

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
sa: स्वतः आविष्कारः विफलः अभवत्

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
sa: संयोजनं विफलम् अभवत्

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
sa: असफल

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: Exchange server status]
en: OK
sa: अस्तु

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
sa: स्वतः आविष्कारः विफलः अभवत् । एतत् अशुद्धमापदण्डैः कारणं भवितुम् अर्हति । किं भवन्तः अद्यापि स्वस्य सेटिङ्ग्स् रक्षितुं इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
sa: एक्सचेंज सर्वर ऑटोडिस्कवरी

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
sa: Exchange इत्यनेन सह संयोजनं विफलम् अभवत् । एतत् अशुद्धमापदण्डैः कारणं भवितुम् अर्हति । किं भवन्तः अद्यापि स्वस्य सेटिङ्ग्स् रक्षितुं इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server connection
sa: सर्वर-संयोजनम् आदान-प्रदानं कुर्वन्तु

en: Connection failed
sa: संयोजनं विफलम् अभवत्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Configuration
sa: EWS विन्यासः

[ctx: General settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
sa: सामान्य

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
sa: खाता सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
sa: खातानाम :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, accountName)
en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
sa: एतत् खातानाम सर्वेषु अकोनाडी अनुप्रयोगेषु दृश्यते

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
sa: ईमेल :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Email)
en: The e-mail address of this account
sa: अस्य खातेः ई-मेल-सङ्केतः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advAuthenticationGroupBox)
en: Authentication
sa: प्रमाणीकरणम्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>Exchange सर्वरस्य विरुद्धं पारम्परिकं उपयोक्तृनाम/गुप्तशब्दप्रमाणीकरणं सक्षमं करोति । अस्मिन् Basic, NTLM अथवा Kerberos इत्यादीनि पद्धतयः सन्ति ।</p><p> इयं प्रमाणीकरणविधिः किञ्चित् विरासतां मन्यते तथा च अधिकतया लघु-स्थानीय-Exchange-स्थापनानाम्, होस्ट्-कृत-Office 365-दृष्टान्तानां च कृते उपयुज्यते, यत्र प्रशासकेन तत् सक्षमीकरणाय चयनं कृतम् अस्ति</p></body></html>

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
sa: &उपयोक्तृनाम/गुप्तशब्द

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>उपयोक्तुः कृते Active Directory डोमेन् निर्दिष्टुं शक्नोति ।</p><p> <span style=" font-weight:600;">नोटः-</span> &quot;रिक्तक्षेत्रम्&quot; &quot;कोऽपि क्षेत्रं नास्ति&quot; इति सूक्ष्मः अन्तरः अस्ति ।</p><p> रिक्त डोमेन (Domain चेकबॉक्स चेक्ड्, सम्पादन बॉक्स मध्ये रिक्त डोमेन) सह EWS संसाधनं स्पष्टतया रिक्त डोमेन (&quot;\username&quot;) सह उपयोक्तारं पारयिष्यति ।</p><p> डोमेन सेट् न कृत्वा (Domain checkbox cleared) उपयोक्तृनाम डोमेन् (&quot;username&quot;) विना पारितं भविष्यति, येन सर्वरः डोमेन् पूर्वनिर्धारितरूपेण सेट् करिष्यति यस्य सह विन्यस्तम् अस्ति</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
sa: क्षेत्र:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Domain)
en: The Active Directory domain the user belongs to.
sa: उपयोक्ता यस्य Active Directory डोमेनस्य अस्ति ।

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>Exchange सर्वरे प्रवेशार्थं प्रयुक्तः गुप्तशब्दः ।</p><p> <span style=" font-weight:600;">नोट्:</span> Kerberos प्रमाणीकरणस्य उपयोगं कुर्वन् एतत् रिक्तं त्यक्तुं शक्यते ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username)
en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>Exchange सर्वरे प्रवेशार्थं प्रयुक्तं उपयोक्तृनाम ।</p><p> <span style=" font-weight:600;">नोट्:</span> Kerberos प्रमाणीकरणस्य उपयोगं कुर्वन् एतत् रिक्तं त्यक्तुं शक्यते ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kerberosNoteLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">नोट्:</span> यदा भवतः प्रणाल्यां Kerberos सम्यक् विन्यस्तं भवति तदा उपयोक्तृनामस्य गुप्तशब्दस्य च आवश्यकता नास्ति (रिक्तं भवितुम् अर्हति) ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>OAuth2 इत्यस्य आधारेण अधिकं आधुनिकं सशक्तं च प्रमाणीकरणं सक्षमं करोति ।</p><p> एतादृशः प्रमाणीकरणं संस्थायाः आपूर्तिं कृतं जालपुटं उद्घाटयिष्यति, यत्र उपयोक्ता प्रमाणीकरणसूचनाः प्रविष्टुं शक्नोति, यस्मिन् टोकनद्वारा उत्पन्नस्य एकवारं-गुप्तशब्दरूपेण बहुकारकप्रमाणीकरणं अपि अन्तर्भवितुं शक्नोति</p><p> एषा पद्धतिः अधिकतया होस्ट् कृते Office 365 उदाहरणानां कृते उपयुज्यते ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: OAuth&2 (Office 365)
sa: OAuth&2 (कार्यालय ३६५)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ewsSettingsGroupBox)
en: EWS Settings
sa: EWS सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverUrlLabel)
en: EWS URL:
sa: EWS URL: 1.1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl)
en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
sa: EWS अनुरोधं प्रेषयितुं प्रयुक्तं Microsoft Exchange सर्वर URL ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery)
en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>आपूर्तिकृतस्य ई-मेल-सङ्केतस्य प्रासंगिकं Microsoft Exchange सर्वर-सङ्केतं ज्ञातुं प्रयतते ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery) i18n: ectx: label, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Server Autodiscovery
sa: सर्वर स्वतः आविष्कारः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodiscoverButton)
en: Perform
sa: प्रदर्शन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, tryConnectButton)
en: Try connect
sa: संयोजयितुं प्रयतस्व

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>निजीकुंजी (PKey) प्रमाणीकरणं OAuth2-आधारितप्रमाणीकरणस्य अतिरिक्तप्रमाणीकरणपदरूपेण उपयुज्यते । एतत् X.509 प्रमाणपत्रं निजकुंजी च उपयुङ्क्ते यत् विश्वसनीयं उपकरणं चिनोति, यत् Workplace Join इत्यस्य उपयोगेन Azure Directory इत्यनेन सह संयोजितम् आसीत् ।</p><p> केचन प्रशासकाः निगमजालस्य बहिः Office 365 इत्यनेन सह सम्बद्धतां कुर्वन्तः PKey प्रमाणीकरणस्य उपयोगं आज्ञापयितुं शक्नुवन्ति । अन्येषु सन्दर्भेषु, यदा बहुकारकप्रमाणीकरणं स्थापितं भवति, तदा PKey प्रमाणीकरणस्य उपयोगेन दृढप्रमाणीकरणस्य आवश्यकताः पूरयितुं शक्यन्ते, अस्मिन् सन्दर्भे MFA कोडं प्रविष्टुं आवश्यकं नास्ति</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
sa: निजी कुञ्जी (PKey) प्रमाणीकरणम् (कार्यालयः ३६५)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
sa: प्रमाणपत्रं:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
sa: निजी कुञ्जी :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
sa: मुख्यगुप्तशब्दः :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
sa: सदस्यता

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
sa: उन्नतं

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
sa: पुनर्प्राप्ति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>समये समये नूतनानि द्रव्यपरिवर्तनघटनानि पृच्छति।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: Po&ll for new messages
sa: नूतनसन्देशानां कृते Po&ll

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
sa:  पन्चनिमेषः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pollIntervalLabel)
en: Interval
sa: अन्तराल

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>स्ट्रीमिंग् सूचनाः पुश मोड् इत्यस्य सदृशं वर्तन्ते - एकं संयोजनं जीवितं भवति तथा च मदपरिवर्तनस्य विषये सूचनाः तत्क्षणमेव वितरिताः भवन्ति ।</p><p><br/></p><p> अस्य विकल्पस्य कृते Exchange server version 2010 SP1 अथवा ततः परं आवश्यकम् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: &Use streaming notifications
sa: &स्ट्रीमिंग सूचनानां उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>पूर्वनिर्धारितरूपेण KDE न्यूनसुरक्षितं NTLMv1 प्रमाणीकरणं उपयुङ्क्ते । एतत् सक्षमीकरणेन अधिकसुरक्षितस्य NTLMv2 प्रोटोकॉलस्य उपयोगः भविष्यति ।</p><p> केचन नूतनाः Microsoft Exchange सर्वराः केवलं NTLMv2 प्रमाणीकरणस्य अनुमतिं दातुं विन्यस्ताः सन्ति । एतादृशे सति सफलतया संयोजितुं एषः विकल्पः सक्षमः भवितुमर्हति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: Enable NTLMv2
sa: NTLMv2 सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>केचन संस्थाः केवलं अनुमोदितग्राहकानाम् कृते मेल-प्रवेशं प्रतिबन्धयन्ति, यथा Microsoft Outlook । सर्वर-पक्षे एतत् User-Agent स्ट्रिंग् विश्लेष्य केवलं अनुमोदितानां क्लायन्ट्-सूचीं अनुमन्यमानं कार्यान्वितं भवति ।</p><p> एषा सेटिङ्ग् केषाञ्चन सुप्रसिद्धग्राहकानाम् अनुकरणं कर्तुं तथा च कस्टम् User-Agent स्ट्रिंग् प्रदातुं शक्नोति ।</p><p> कृपया सूचितं यत् कम्पनीनीतिं त्यक्त्वा व्यक्तिगतपरिणामाः भवितुम् अर्हन्ति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: Use custo&m User Agent
sa: custo&m User Agent इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clearSyncStateGroupBox)
en: Clear Synchronization State
sa: समन्वयन अवस्था स्पष्ट करें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clearSyncStateLabel)
en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
sa: Exchange तथा Akonadi इत्येतयोः मध्ये समन्वयनस्थितिं पुनः सेट् करोति । Exchange मध्ये विद्यमानाः अपि केचन वस्तूनि वा पुटं वा न दर्शयन्ति इति सन्दर्भे उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderTreeSyncStateButton)
en: Clear Folder Tree State
sa: Folder Tree State स्वच्छं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderItemSyncStateButton)
en: Clear Folder Item State
sa: Folder Item State स्वच्छं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statusTab)
en: Status
sa: स्थितिः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverStatusGroupBox)
en: Server Status
sa: सर्वर स्थितिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusLabel)
en: Status:
sa: स्थितिः:

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
sa: अज्ञात

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionLabel)
en: Version:
sa: संस्करण:

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
sa: अज्ञात

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
sa: विषये

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
sa: द्रव्यपुनर्प्राप्तिनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
sa: वस्तूनि पुनः प्राप्तुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
sa: वस्तूनि पुनः प्राप्तुं असफलम् - प्रतिक्रियाणां अशुद्धसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
sa: द्रव्यं पुनः प्राप्तुं असफलम् - Akonadi द्रव्यं %1 कृते न प्राप्तम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
sa: द्रव्यं पुनः प्राप्तुं असफलम् - द्रव्यस्य %1 कृते अज्ञातवस्तुप्रकारः

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
sa: मदं पेलोड् आनेतुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
sa: %1 मदसूचीं पुनः प्राप्तम्

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
sa: %1 द्रव्यसूचीं (%2 द्रव्यं) पुनः प्राप्तम्

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
sa: %1 द्रव्यं पुनः प्राप्तम्

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
sa: Microsoft Exchange मेलपरिवहनविन्यासः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Mail Transport Configuration
sa: EWS मेल परिवहन विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recourceLabel)
en: Parent Exchange account:
sa: मातापितृ विनिमय खाता :

en: Unable to connect to master EWS resource
sa: Master EWS संसाधनं प्रति सम्बद्धं कर्तुं असमर्थः

note: i18n: ectx: label, entry (EwsResource), group (General)
en: Ews Resource
sa: Ews संसाधन

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EwsResource), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (EwsResource), group (General)
en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
sa: मेल प्रेषणकाले उपयोक्तुं मातापितृ EWS संसाधनस्य नाम

en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery…
sa: Microsoft Exchange सर्वर स्वतः आविष्कारं कुर्वन्…

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
sa: Exchange इत्यनेन सह सम्बद्धः भवति

en: Connecting to Microsoft Exchange server…
sa: Microsoft Exchange सर्वरेण सह सम्बद्धः भवति…

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
sa: Exchange सर्वरेण सह सम्बद्धम्

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
sa: Exchange सर्वरेण सह सम्बद्धं कर्तुं असमर्थः

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
sa: मूलपुटस्य id न ज्ञायते।

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
sa: संग्रहवृक्षं पुनः प्राप्तम्

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
sa: वस्तूनि पुनः प्राप्तुं

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
sa: वस्तूनि पुनः प्राप्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
sa: पुटं पुनः प्राप्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
sa: समुच्चय-पुनर्प्राप्ति-अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
sa: अमान्यवृद्धिपुटपुनर्प्राप्तिअनुरोधकार्यवस्तु

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
sa: परिवर्तनार्थं द्रव्यप्रकारः समर्थितः नास्ति

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
sa: मदध्वजान् अद्यतनीकरोति

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
sa: मदध्वजानां अद्यतननिवेदनं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
sa: मदध्वजान् अद्यतनीकर्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
sa: मद अद्यतन अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
sa: मदं अद्यतनीकर्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
sa: मद चालन अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
sa: मदं स्थानान्तरयितुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
sa: द्रव्यं स्थानान्तरयितुं असफलम् - सर्वरात् प्राप्तानां प्रतिक्रियाणां अमान्यसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
sa: मदं विलोपन अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
sa: मदं विलोपयितुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
sa: मदं विलोपयितुं असफलम् - सर्वरात् प्राप्तानां प्रतिक्रियाणां अमान्यसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
sa: द्रव्यप्रकारः निर्माणार्थं समर्थितः नास्ति

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
sa: मदं निर्मातुं अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
sa: मदं निर्मातुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
sa: संग्रहं योजयितुं असफलम् - EWS पुटस्य प्रकारं निर्धारयितुं न शक्नोति

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
sa: समुच्चय निर्मातुं अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
sa: पुटस्य निर्माणे असफलः - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
sa: पुटस्य निर्माणं कर्तुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
sa: समुच्चय चालन अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
sa: पुटं स्थानान्तरयितुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
sa: पुटं स्थानान्तरयितुं असफलम् - सर्वरात् प्राप्तानां प्रतिक्रियाणां अमान्यसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
sa: पुटं स्थानान्तरयितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
sa: फोल्डर-अद्यतन-अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
sa: पुटं अद्यतनीकर्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
sa: पुटस्य अद्यतनीकरणे असफलम् - सर्वरात् प्राप्तानां प्रतिक्रियाणां अमान्यसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
sa: पुटं अद्यतनीकर्तुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
sa: पुटविलोपनानुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
sa: पुटं विलोपयितुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
sa: पुटं विलोपयितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
sa: मद प्रेषण अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
sa: मदं प्रेषयितुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
sa: सर्वरतः प्राप्तानां प्रतिक्रियाणां अमान्यसङ्ख्या

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
sa: आइटम टैग्स् अपडेट् करणम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
sa: मदटैग्स् अपडेट् अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
sa: मदटैग्स् अपडेट् कर्तुं असफलम् - आन्तरिकदोषः

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
sa: वैश्विकटैग-अद्यतन-अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
sa: वैश्विकटैग्-पुनर्प्राप्ति-अनुरोधं संसाधितुं असफलम्

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
sa: प्रमाणीकरणं कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
sa: प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत्

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
sa: आत्त

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
sa: सर्वर URL

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
sa: Microsoft Exchange सर्वरस्य URL, https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx इव किमपि भवेत्

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
sa: उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
sa: Microsoft Exchange सर्वरे प्रवेशार्थं यत् उपयोक्तृनाम उपयुज्यते

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
sa: क्षेत्र

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Domain), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Domain), group (General)
en: The Active Directory domain the user belongs to
sa: उपयोक्ता यस्य Active Directory डोमेनस्य अस्ति

note: i18n: ectx: label, entry (HasDomain), group (General)
en: Use a domain name during authentication
sa: प्रमाणीकरणकाले डोमेननामस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: Account e-mail address]
note: i18n: ectx: label, entry (Email), group (General)
en: E-mail
sa: ई-मेल

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Email), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Email), group (General)
en: The primary e-mail address of this account
sa: अस्य खातेः प्राथमिकः ई-मेल-सङ्केतः

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempt to automatically discover Exchange server address
sa: Exchange सर्वर-सङ्केतं स्वयमेव आविष्कर्तुं प्रयतध्वम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
sa: आपूर्तिकृतस्य ई-मेल-सङ्केतस्य प्रासंगिकं Microsoft Exchange सर्वर-सङ्केतं ज्ञातुं प्रयतते ।

note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (General)
en: Poll Interval
sa: मतदानान्तरम्

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail
sa: नूतनमेलस्य जाँचार्थं अन्तरालं सेट् करोति

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail.
sa: नूतनमेलस्य जाँचार्थं अन्तरालं सेट् करोति ।

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
sa: सर्वर-पक्षीयसदस्यतां सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscriptionList), group (General)
en: List of folders to subscribe to
sa: सदस्यतां ग्रहीतुं पुटस्य सूची

note: i18n: ectx: label, entry (EnableNTLMv2), group (General)
en: Enable NTLMv2 authentication
sa: NTLMv2 प्रमाणीकरणं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (General)
en: Forces a non-default User-Agent string
sa: अपूर्वनिर्धारितं User-Agent स्ट्रिंग् बाध्यते

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2AppId), group (General)
en: OAuth2 application identifier
sa: OAuth2 अनुप्रयोगपरिचयः

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2ReturnUri), group (General)
en: OAuth2 return URI
sa: OAuth2 URI प्रत्यागच्छति

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyCert), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM certificate
sa: PKey प्रमाणीकरणस्य PEM प्रमाणपत्रस्य मार्गः

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyKey), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM private key
sa: PKey प्रमाणीकरणस्य मार्गः PEM निजीकुंजी

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
sa: विनिमयसर्वरः विन्यस्तः नास्ति।

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
sa: पुटसूचीं पुनः प्राप्तुं असफलम्।

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
sa: सर्वर-पक्षीयसदस्यतां सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
sa: पुटं छानयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
sa: पुनः लोड करें &सूची

[ctx: @action:button]
en: &Reset
sa: &पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
sa: सदस्यता प्राप्त ही

en: Failed to create mail item
sa: मेल-वस्तु निर्मातुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
sa: मद अद्यतनं विफलम्:

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
sa: अद्यतनं मदप्रतिसादं संसाधयन् क्रमात् बहिः द्रव्यम्।
