kdepim-runtime - en to sa translation catalogue (113 entries)

[ctx: @title:window]
en: DAV Resource Configuration
sa: DAV संसाधन विन्यासः

en: Protocol
sa: प्रोटोकॉल

en: Days
sa: दिवसाः

en: Months
sa: मासाः

en: Years
sa: वर्षाः

en: Another configuration entry already uses the same URL/protocol couple.
    Please use a different URL
sa: अन्यः विन्यासप्रविष्टिः पूर्वमेव समानं URL/protocol दम्पतीं उपयुङ्क्ते ।
    कृपया भिन्नं URL उपयुज्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Display name:
sa: प्रदर्शननाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Refresh every:
sa: प्रत्येकं ताजगीं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_refreshInterval)
en: Never
sa: कदापि न

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
sa: पन्चनिमेषः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Server Configuration:
sa: सर्वर विन्यासः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sa: संयोजयति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
sa: अन्वेषण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sa: अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
sa: सम्पादन

en: Invalid username/password
sa: अमान्य उपयोक्तृनाम/गुप्तशब्द

en: Access forbidden
sa: प्रवेशः निषिद्धः

en: Resource not found
sa: संसाधनं न लब्धम्

en: HTTP error
sa: HTTP त्रुटिः

en: There was a problem with the request.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् ।
    %1 (%2) इति ।

en: Protocol for the collection does not support MULTIGET
sa: संग्रहस्य कृते प्रोटोकॉलः MULTIGET इत्यस्य समर्थनं न करोति

en: The server encountered an error that prevented it from completing your request: %1 (%2)
sa: सर्वरः एकं त्रुटिं प्राप्नोत् यत् भवतः अनुरोधं पूर्णं कर्तुं न शक्नोति स्म: %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The collection has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । संग्रहः सर्वरात् न लोपितः।
    %1 (%2) इति ।

en: Invalid responses from backend
sa: पृष्ठभागात् अमान्यप्रतिक्रियाः

en: Error setting focus for XQuery
sa: XQuery कृते फोकस सेटिङ्ग् त्रुटिः

en: Invalid XQuery submitted by DAV implementation
sa: DAV कार्यान्वयनेन अमान्यं XQuery प्रदत्तम्

en: There was a problem with the request. The collection has not been modified on the server.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । सर्वरे संग्रहः परिवर्तितः नास्ति ।
    %1 (%2) इति ।

en: No properties to change or remove
sa: परिवर्तनं कर्तुं वा निष्कासयितुं वा गुणाः न सन्ति

en: There was an error when modifying the properties
sa: गुणानाम् परिवर्तनं कुर्वन् दोषः आसीत्

en: 
    The server returned more information:
    %1
sa: 
    सर्वरः अधिकानि सूचनानि प्रत्यागच्छत्:
    %1

en: There was a problem with the request. The item has not been created on the server.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । सर्वरे द्रव्यं न निर्मितम् ।
    %1 (%2) इति ।

en: There was a problem with the request. The item has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । सर्वरात् द्रव्यं न लोपितम्।
    %1 (%2) इति ।

en: There was a problem with the request. The item was not modified on the server.
    %1 (%2).
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । सर्वरे द्रव्यं परिवर्तितं नासीत् ।
    %1 (%2) इति ।

en: There was a problem with the request.
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् ।

en: There was a problem with the request. The requested MIME types are not supported.
sa: अनुरोधस्य समस्या आसीत् । अनुरोधिताः MIME प्रकाराः समर्थिताः न सन्ति ।

en: No schedule-outbox found for %1
sa: %1 कृते कोऽपि schedule-outbox न प्राप्तः

en: Invalid response from the server
sa: सर्वरतः अमान्यप्रतिसादः

en: Unable to parse free-busy data received
sa: प्राप्तं मुक्त-व्यस्तदत्तांशं विश्लेषणं कर्तुं असमर्थः

en: Unable to retrieve free-busy info while offline
sa: अफलाइन-स्थितौ मुक्त-व्यस्त-सूचनाः पुनः प्राप्तुं असमर्थः

en: Fetching collections
sa: संग्रहान् आनयन्

en: Asked to retrieve items for an unknown collection: %1
sa: अज्ञातसङ्ग्रहस्य कृते वस्तूनि पुनः प्राप्तुं पृष्टम्: %1

en: Invalid collection for item %1.
sa: %1 मदस्य कृते अमान्यसङ्ग्रहः ।

en: Unable to modify items: %1
sa: द्रव्यं परिवर्तयितुं असमर्थः: %1

en: Unable to modify collection: %1
sa: संग्रहं परिवर्तयितुं असमर्थः: %1

en: Unable to remove collection: %1
sa: संग्रहं हर्तुं असमर्थः: %1

en: Unable to retrieve collections: %1
sa: संग्रहान् पुनः प्राप्तुं असमर्थः: %1

en: Unable to retrieve items: %1
sa: द्रव्यं पुनः प्राप्तुं असमर्थः: %1

en: Unable to retrieve item: %1
sa: मदं पुनः प्राप्तुं असमर्थम्: %1

en: Unable to retrieve item: failed to parse item data. Maybe it was deleted already.
sa: मदं पुनः प्राप्तुं असमर्थः: मददत्तांशं विश्लेषणं कर्तुं असफलः। भवतु नाम पूर्वमेव विलोपितम् आसीत्।

en: Unable to add item: %1
sa: मदं योजयितुं असमर्थः: %1

en: Unable to change item: %1
sa: मदं परिवर्तयितुं असमर्थः: %1

en: Unable to remove item: %1
sa: मदं निष्कासयितुं असमर्थः: %1

en: The resource is not configured yet
sa: संसाधनम् अद्यापि विन्यस्तं नास्ति

note: i18n: ectx: label, entry (settingsVersion), group (General)
en: Settings Version
sa: सेटिंग्स् संस्करणम्

note: i18n: ectx: label, entry (displayName), group (General)
en: Display name
sa: नाम प्रदर्शयतु

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
sa: प्रत्येकं ताजगीं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (remoteUrls), group (General)
en: Remote URLs
sa: दूरस्थ URLs

note: i18n: ectx: label, entry (defaultUsername), group (General)
en: User name
sa: उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: label, entry (collectionsUrlsMappings), group (General)
en: String representation of the mappings between discovered collections and configured URLs
sa: आविष्कृतसङ्ग्रहानां विन्यस्त-URL-इत्यस्य च मध्ये मैपिङ्ग्स् इत्यस्य स्ट्रिंग्-प्रतिपादनम्

note: i18n: ectx: label, entry (readOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sa: वास्तविकं पृष्ठभागदत्तांशं न परिवर्तयन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry (AccountId), group (General)
en: The account id in WebAccounts framework.
sa: WebAccounts framework इत्यस्मिन् account id ।

note: i18n: ectx: label, entry (AccountServices), group (General)
en: Account enabled services
sa: खाता सक्षमसेवाः

[ctx: @title:window]
en: Search
sa: अन्वेषण

en: Add Selected Items
sa: चयनितवस्तूनि योजयन्तु

en: An error occurred when executing search:
    %1
sa: अन्वेषणं निष्पादयन् त्रुटिः अभवत्:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultCreds)
en: Use global creden&tials
sa: वैश्विकप्रमाणपत्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificCreds)
en: Use specific credentials
sa: विशिष्टप्रमाणपत्राणां उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, credentialsGroup)
en: Credentials
sa: प्रमाणपत्राणि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
sa: उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password
sa: समाभाष्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search URL
sa: URL अन्वेषणं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search for
sa: अन्वेषणं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a person named
sa: नामकः व्यक्तिः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a contact with email
sa: ईमेलेन सह सम्पर्कः

[ctx: @title:window]
en: DAV groupware configuration wizard
sa: DAV groupware विन्यासविजार्डः

en: Login Credentials
sa: प्रवेशप्रमाणपत्रम्

en: Enter your credentials to login to the groupware server
sa: समूहवेयर सर्वरे प्रवेशार्थं स्वस्य प्रमाणपत्राणि प्रविशन्तु

en: User:
sa: उपयोक्ता :

[ctx: @option:radio]
en: No, choose another server
sa: न, अन्यं सर्वरं चिनुत

en: Predefined provider found
sa: पूर्वनिर्धारितः प्रदाता प्राप्तः

en: Select if you want to use the auto-detected provider
sa: यदि भवान् स्वयमेव ज्ञातप्रदातुः उपयोगं कर्तुम् इच्छति तर्हि चिनोतु

en: Based on the email address you used as a login, this wizard
    can configure automatically an account for %1 services.
    Do you wish to do so?
sa: भवता प्रवेशरूपेण उपयुज्यमानस्य ईमेल-सङ्केतस्य आधारेण, एषः विजार्डः
    %1 सेवानां कृते स्वयमेव खातं विन्यस्तुं शक्नोति ।
    किं त्वं तत् कर्तुम् इच्छसि ?

en: Yes, use %1 as provider
sa: आम्, %1 इत्यस्य उपयोगं प्रदातृरूपेण कुर्वन्तु

en: Groupware Server
sa: ग्रुपवेयर सर्वर

en: Select the groupware server the resource shall be configured for
sa: संसाधनं विन्यस्तं भविष्यति इति groupware सर्वरं चिनोतु

[ctx: @option:radio]
en: Use one of those servers:
sa: तेषु सर्वरेषु एकस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

[ctx: @option:radio]
en: Configure the resource manually
sa: संसाधनं मैन्युअल् रूपेण विन्यस्यताम्

en: Connection
sa: संबन्धः

en: Enter the connection information for the groupware server
sa: समूहवेयर सर्वरस्य कृते संयोजनसूचना प्रविशन्तु

en: Host
sa: निमन्त्रकः

en: Installation path
sa: संस्थापनमार्गः

[ctx: @option:check]
en: Use secure connection
sa: सुरक्षितसंयोजनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CalDav)
sa: अन्तिमः URL (CalDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CardDav)
sa: अन्तिमः URL (CardDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (GroupDav)
sa: अन्तिमः URL (GroupDav)

en: Test Connection
sa: परीक्षणसंयोजनम्

en: You can test now whether the groupware server can be accessed with the current configuration
sa: इदानीं भवान् परीक्षितुं शक्नोति यत् वर्तमानविन्यासेन सह groupware सर्वरं अभिगन्तुं शक्यते वा इति

[ctx: @action:button]
en: Test Connection
sa: परीक्षणसंयोजनम्

en: An error occurred: %1
sa: त्रुटिः अभवत्: %1

en: Connected successfully
sa: सफलतया सम्बद्धम्

en: Display Name
sa: प्रदर्शन नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteProtocol)
en: Access protocol:
sa: अभिगमनप्रोटोकॉलः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, carddav)
en: CardDAV
sa: कार्डडाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, groupdav)
en: GroupDAV
sa: समूहDAV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remote URL:
sa: दूरस्थं URL :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Access:
sa: अभिगमः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionsLabel)
en: Discovered collections:
sa: आविष्कृताः संग्रहाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchButton)
en: Fetch
sa: उपानी

en: CalDav
sa: काल्दव

en: CardDav
sa: कार्डदव

en: GroupDav
sa: समूहदव
