kdepim-runtime - en to sa translation catalogue (38 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
sa[0]: (१ सन्देशः लोपार्थं चिह्नितः)
sa[1]: (%1 सन्देशाः लोपार्थं चिह्निताः)

en: Failed to fetch the collection.
sa: संग्रहं आनेतुं असफलः अभवत् ।

en: Failed to load the mbox file
sa: mbox सञ्चिकां लोड् कर्तुं असफलम्

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
sa[0]: (१ सन्देशं विलोपयन्)
sa[1]: (%1 सन्देशान् विलोपयति)

en: Failed to compact the mbox file.
sa: mbox सञ्चिकां संकुचितं कर्तुं असफलम् ।

en: MBox file compacted.
sa: MBox सञ्चिका संकुचिता।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
sa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd"><html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> mbox सञ्चिकातः मेलं पूर्णतया निष्कासयितुं एकमात्रः उपायः वास्तविकसञ्चिकातः निष्कासनं भवति । यतः एतत् महत् कार्यं भवितुम् अर्हति, mbox संसाधनं विलोपितसन्देशानां सूचीं रक्षति । एकवारं एकवारं एते सन्देशाः वास्तवतः सञ्चिकातः निष्कासिताः भवन्ति । </p><p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-weight:600;">नोटः-</span> अस्य दुष्परिणामः अस्ति यत् यदि सञ्चिका अन्येन कार्यक्रमेन परिवर्तिता भवति तर्हि विलोपितानां सन्देशानां सूचीं अधिककालं यावत् विश्वसितुम् न शक्यते तथा च विलोपिताः सन्देशाः पुनः दृश्यन्ते</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
sa: &अधुना संकुचितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
sa: &स्वतः कदापि संकुचितं न कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
sa: C&ompact प्रत्येकं

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
sa: MBox सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
sa: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd"><html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> यदा सञ्चिकातः दत्तांशः पठितः अथवा लिखितः भवति तदा mbox सञ्चिकां ताडयितुं विधिं चिनोतु । </p><p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-weight:600;">नोट</span> : केषाञ्चन पद्धतीनां कृते तेषां उपयोगात् पूर्वं भवद्भिः अतिरिक्तं सॉफ्टवेयरं संस्थापनीयं भवेत् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
sa: Procmail loc&kfile इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
sa: &मुट् डॉटलॉक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
sa: M&utt dotlock विशेषाधिकार प्राप्त

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
sa: न भवति

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Lockfile)
en: .lock
sa: ।ताल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
sa: कोऽपि, पूर्वनिर्धारितविन्यासः, अधिकतया सुरक्षितः न भवेत् ।  तथापि यदि अकोनाडी इत्यस्य उपयोगं न कुर्वन्ति ये कार्यक्रमाः ते विन्यस्त mbox सञ्चिकां अपि अभिगच्छन्ति तर्हि भवद्भिः समुचितं लॉकिंग मेथड् सेट् कर्तव्यं भविष्यति । ध्यानं कुर्वन्तु यत् यदि एतत् भवति तर्हि संसाधनं अन्ये च कार्यक्रमाः सर्वे एकमेव लॉकिंग्-विधिं प्रयोक्तव्याः ।

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
sa: MBox सञ्चिका

en: Compact frequency
sa: संकुचित आवृत्ति

en: Lock method
sa: तालाविधिः

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
sa: MBox न विन्यस्तम्।

en: MBox not loaded.
sa: MBox न भारितम्।

en: Failed to read message with uid '%1'.
sa: uid '%1' इत्यनेन सह सन्देशं पठितुं असफलम् ।

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
sa: MBox संसाधने केवलं ईमेलसन्देशाः एव योजयितुं शक्यन्ते ।

en: Mail message not added to the MBox.
sa: MBox मध्ये मेलसन्देशः न योजितः।

en: Could not fetch the collection: %1
sa: संग्रहं आनेतुं न शक्तम्: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
sa: MBox सञ्चिका अन्येन कार्यक्रमेन परिवर्तिता । नूतनसञ्चिकायाः प्रतिलिपिः कृता, तस्मिन् प्रतिलिप्यां लम्बितपरिवर्तनानि संलग्नाः सन्ति । एतत् निवारयितुं locking इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु तथा च सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् mbox - मध्ये प्रवेशं कुर्वन्तः सर्वे कार्यक्रमाः समानं locking विधिं उपयुञ्जते ।

en: Failed to save mbox file to %1
sa: mbox सञ्चिकां %1 मध्ये रक्षितुं असफलम्

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
sa: परिवर्तितं द्रव्यं अद्यतनीकर्तुं असफलम् यतः पुरातनं द्रव्यं विलोपयितुं न शक्यते कारणम्: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
sa: mbox सञ्चिकायाः मार्गः ।

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sa: नाम प्रदर्शयतु।

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sa: वास्तविकं पृष्ठभागदत्तांशं न परिवर्तयन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sa: परिवर्तनार्थं सञ्चिकायाः निरीक्षणं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
sa: समये समये सञ्चिकां अद्यतनं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
sa: निमेषेषु स्वचालितं अद्यतनकालः।

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
sa: तालासञ्चिका

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
sa: शुद्धिकरणस्य आरम्भात् पूर्वं विलोपितसन्देशानां संख्या ।
