akonadi_vcard_resource - en to sr translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
sr: фајл в‑кард адресара

en: Contact with uid '%1' not found.
sr: Контакт са УИД‑ом „%1“ није нађен.

en: Unable to open vCard file '%1'.
sr: Не могу да отворим в‑кард фајл „%1“.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
sr: Путања до в‑кард фајла

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sr: Приказно име

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr: Не мењај заиста позадинске податке.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sr: Надгледај фајл за изменама.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
sr: Име фајла:
