akonadi_vcarddir_resource - en to sr translation catalogue (8 entries)

en: Contact with uid '%1' not found.
sr: Контакт са УИД‑ом „%1“ није нађен.

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
sr: Покушај уписивања у фасциклу само‑за‑читање: „%1“.

en: Contacts Folder
sr: Фасцикла контаката

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
sr: Путања до в‑кард фасцикле

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
sr: Период аутоматског уписивања (у минутима)

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr: Не мењај заиста позадинске податке.

en:  minute |  minutes
sr[0]:  минут
sr[1]:  минута
sr[2]:  минута
sr[3]:  минут

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path:
sr: Путања:
