akonadi_birthdays_resource - en to sr translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
sr: Подсетник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
sr: &Постави подсетник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
sr: Подсети пред &догађај:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
sr: Филтер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
sr: &Филтер по категоријама

en: Birthdays & Anniversaries
sr: Рођендани и годишњице

en: %1's birthday
sr: Рођендан — %1

en: Birthday
sr: Рођендан

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
sr: Годишњица — %1 и %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
sr: %1 — годишњица

en: Anniversary
sr: Годишњица
