akonadi_singlefile_resource - en to sr@ijekavian translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
sr@ijekavian: Фасцикла

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
sr@ijekavian: Име фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
sr@ijekavian: &Фасцикла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
sr@ijekavian: Изаберите фасциклу чији садржај треба представити овим ресурсом. Ако фасцикла не постоји, биће направљена.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
sr@ijekavian: Права приступа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
sr@ijekavian: У режиму само‑за‑читање никакве измене неће бити уписиване у горе изабрану фасциклу. Овај режим биће аутоматски активиран ако немате приступ за писање над фасциклом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
sr@ijekavian: Само за читање

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
sr@ijekavian: Штеловање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
sr@ijekavian: Опције на овој страници омогућавају задавање параметара у вези са равнотежом између безбедности и доследности података с једне стране, и перформанси с друге стране. Будите опрезни ако ишта мењате овде, подразумеване вредности су задовољавајуће у већини случајева.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
sr@ijekavian: Застој аутоматског уписивања:

en: No file selected.
sr@ijekavian: Нема изабраног фајла.

en: The resource not configured yet
sr@ijekavian: Ресурс још није подешен.

[ctx: @info:status]
en: Ready
sr@ijekavian: Спреман

en: Could not create file '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да направим фајл „%1“.

en: Could not read file '%1'
sr@ijekavian: Не могу да читам фајл „%1“.

en: Another download is still in progress.
sr@ijekavian: Друго преузимање је још у току.

en: Another file upload is still in progress.
sr@ijekavian: Друго отпремање је још у току.

en: Downloading remote file.
sr@ijekavian: Преузимам удаљени фајл.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
sr@ijekavian: Покушај уписивања у фајл само‑за‑читање: „%1“.

en: No file specified.
sr@ijekavian: Нема задатог фајла.

en: A download is still in progress.
sr@ijekavian: Преузимање је још у току.

en: Uploading cached file to remote location.
sr@ijekavian: Отпремам кеширани фајл на удаљену локацију.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
sr@ijekavian: Фајл „%1“ измењен је на диску. Из предострожности, резерва претходног садржаја фајла направљена је у „%2“.

en: Could not load file '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да учитам фајл „%1“.

en: Could not save file '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам фајл „%1“.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
sr@ijekavian: Фајл

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filename
sr@ijekavian: Име фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Filename:
sr@ijekavian: &Име фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
sr@ijekavian: Стање:

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select the file whose contents should be represented by this resource. If the file does not exist, it will be created. A URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Изаберите фајл чији садржај треба представити овим ресурсом. Ако фајл не постоји, биће направљен. Може се задати и УРЛ удаљеног фајла, али у том случају неће радити надгледање за изменама.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display Name
sr@ijekavian: Приказно име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the name used to identify this resource in displays. If not specified, the filename will be used.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Унесите име које ће идентификовати овај ресурс у приказима. Ако се не зада, употребиће се име фајла.</p></html>

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>У режиму само‑за‑читање никакве измене неће бити уписиване у горе изабрани фајл. Овај режим ће бити аутоматски активиран ако немате приступ за писање над фајлом, или се фајл налази на удаљеном серверу који не подржава приступ за писање.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_MonitorFile)
en: Monitoring
sr@ijekavian: Надгледање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
sr@ijekavian: &Надгледање фајла

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If file monitoring is enabled the resource will reload the file when changes are made by other programs. It also tries to create a backup in case of conflicts whenever possible.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је надгледање фајла активирано, ресурс ће бити поново учитан кад год неки други програм измени фајл. Такође се праве резерве у случају сукоба, кад год је то могуће.</p></html>

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
sr@ijekavian: Проверавам податке о фајлу...
